Не пропусти

Депутати міської ради збільшили на 2 млн. видатки на заробітну плату з нарахуваннями міським чиновникам. Чому ж допущена соціальна несправедливість?

Депутати міської ради збільшили на 2 млн. видатки на заробітну плату з нарахуваннями міським чиновникам. Чому  ж допущена соціальна несправедливість?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 353 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 на 33 сесії міської ради від 23 червня 2017 року депутати міської ради прийняли рішення про збільшення видатків на заробітну плату з нарахуваннями працівникам органів місцевого самоврядування.

bez-nazvaniya
Загальна сума підвищення складає 2млн.157тис.369грн. – на період з 26 травня до 31 грудня 2017 року.
До цього на утримання працівників виконавчих органів  Вознесенської міської ради – (153,5 штатних одиниць) було передбачено 14млн.236 тис.грн. В середньому – на одного працівника – 7тис.730 грн.( це заробітна плата з нарахуваннями).

Після рішення міської ради на утримання одного працівника в середньому добавлено 2000 грн.
Зрозуміло, що середній показник мало про що говорить, це як середня температура по лікарні.
Тому спробуємо розглянути середні цифри, але вже для кожного управління та відділу міської ради окремо.
Підсумки громадського аудиту

screenshot_1screenshot_2

Висновки:
1. На 2017 рік було передбачено:

— найвищі видатки — на утримання працівників виконавчого комітету, Фінансового управління та Відділу культури та спорту ( 8,67;  8,3;  8,1 тис.грн. відповідно),

— найменші видатки – на утримання працівників Управління соціального захисту, Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва та Служби в справах дітей ( 6,72; 7,2; 7,25 відповідно).

Таким чином, найменше коштів отримує із міського бюджету Управління соціального захисту населення, працівники якого щомісячно надають послуги незахищеним верствам населення на суму близько 6 млн.грн. (субсидії, малозабезпечені сім’ї, інваліди, чорнобильці, мати-одиначки, афганці, воїни АТО …)

Різниця складає майже 2 тис.грн.

2. 23 червня 2017 року рішенням міської ради
— найбільше підвищено видатки на утримання працівників Управління освіти, Відділу містобудування та архітектури та Відділу культури та спорту ( на 2,729 тис.грн,; 2,496; 2,451; відповідно;
— найменше підвищено видатки на утримання працівників Управління соціального захисту населення, Архівного відділу та Управління комунальної власності (1,418;  1,703; 1,954)
Знову, працівники Управління соціального захисту отримали найменше – і різниця складає 1тис.300 грн.

3.Остаточні кошти на утримання одного працівника після збільшення на 2017 рік:
— найвищі видатки на утримання працівників виконавчого комітету, Відділу культури та спорту та Фінансового управління  ( 11,166 тис.грн;  10,551; 10,529 тис.грн. відповідно);
— найменші видатки на утримання працівників Управління соціального захисту населення, Відділу архітектури та містобудування, Архівного відділу (8,138 тис.грн., 9,103; 9,243)

В підсумку, видатки на утримання працівників  Управління соціального захисту населення в середньому  на 4  тис.грн. менше , ніж працівників інших управлінь та відділів міської ради.
Цікаво, чи робило Фінансове управління міської ради подібний аналіз перед внесенням пропозицій щодо збільшення видатків по кожному підрозділу?

І до речі, цей аналіз був би корисний  і членам профспілкового комітету виконавчих органів міської ради при розгляді питання розмірів преміювання працівників.
Напевно, і начальнику Управління соціального захисту було б доречно використати ці дані для  захисту соціальної справедливості в оплаті праці  своїх працівників.

Примітка:
Необхідно ще раз нагадати , що в суму видатків на утримання входять заробітна плата та нарахування на неї. Тому з наведених цифр треба відняти близько 40%.
Але, враховуючи, що процент відрахувань однаковий для всіх, загальна картина дискримінації не зміниться.

Джерело інформації:  паспорти бюджетних програм управлінь та відділів міської ради на 2017 рік, проект рішення міської ради щодо внесення змін до бюджету на 2017 рік на сесію  23 червня 2017 року.

За інформацією ГО «ВАРМД»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.