Не пропусти

В місті Вознесенську зростають онкологічні захворювання

В місті Вознесенську зростають  онкологічні захворювання.

Про це йшла мова 23 червня  2017 року на сесії міської ради.

policlinic-fit-299x193

Станом на 01.01.2017 року стоїть на обліку  онкохворих всього – 1328 осіб, з передпухлинною паталогією на обліку -5230 осіб. Проліковано за 2016 рік з взятих на облік – 1243 хв.(95,0%). Знято з обліку у зв’язку з одужанням за 2016 рік 1092 осіб (20,9%). За 2011-2016 роки – в чоловічому оглядовому кабінеті оглянуто 3948 чол. (45,5%), виявлено передпухлинної патології – у 79 хворих (2,0%). В жіночому оглядовому кабінеті  оглянуто 15532 жінок, виявлено передпухлинної  патології  — у 485 хворих (3,9%).

Якими ж медичними кадрами забезпечена наша лікарня?

Так, є онкологічний кабінет № 206, працює на 0,5 (!) ставки лікар та медична сестра на 1,0 ставки. І це незважаючи на те, що з кожним роком ситуація по онкології в місті стає більш напруженою. Зростає захворюваність і поширеність на онкологічні захворювання, особливо виявлення онкохворих  в занедбаному стані.  Відбулося підвищення рівня виявлення злоякісних новоутворень І-ІІ стадії окремих локалізацій (молочна залоза, шийка матки тощо).

Показники онкозахворюванності за результатами виконання міської Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у місті Вознесенську  з 2011 по 2016 роки.

screenshot_5

Висновки:
за період дії Програми по місту Вознесенську – погіршились показники: захворюваність населення, загальна смертність, смертність до року, зменшився відсоток онкохворих, які пройшли спеціальне лікування.  Поліпшились такі показники, як занедбаність онкологічних захворювань, виявлення онкохворих на профоглядах. А також згідно Програми збільшилось виявлення злоякісних новоутворень візуальної форми раку, особливо І-ІІ ст. Так новоутворень молочної залози І-ІІ ст. за час дії Програми  виявлено 81,6%.  Новоутворень шийки матки на ранній стадії також збільшилось до 62,5%.

Щороку  в  м. Вознесенську  виявляється  понад  260 осіб із вперше установленим злоякісним новоутворенням. Смертність працездатного населення з причини раку формує 25% загального показника (у чоловіків це третина від усіх смертей) по Україні.   У 2016 році в м.Вознесенську померло 29 осіб, з них 40% померлих чоловіків та 20% жінок померли у працездатному віці.           Причина – пізнє виявлення цього захворювання. Тому рання діагностика злоякісних новоутворень – це має бути завданням № 1  для міської влади та адміністрації лікарні. На сьогодні кількість хворих, які виліковуються, становить близько 50%, що  обумовлено вкрай низьким відсотком виявлення пухлин на початкових — докліничних стадіях, в першу чергу з причини відсутності в лікарні необхідного сучасного діагностичного обладнання.

Як же виконані заходи придбання відповідного обладнання за 7 років дії міської Програми?

screenshot_6screenshot_7

Коментарі, як кажуть , не потрібні.

І не зважаючи на таку ситуацію з онкозахворюваннями в місті – міська рада проголосувала за будівництво тротуару з велосипедною доріжкою, а не придбання мамографу для ранньої діагностики раку молочної залози …

1 комментарий

  1. наблюдатель

    но за то увеличивается количество велосипедных дорожек!

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.