Не пропусти

Час для реалізації проекту будівництва сонячної станції у Вознесенську, за проектом нардепа Лівіка О.П. минає, одна з останніх дат реанімації проекту 23 червня 2017р. (день 32 сесії ВМР). У Вознесенську може не бути КП «Вознесенськ Солар» та вулиці імені Макарьяна Д.Б., або «політична імпотенція» міської ради

Час для реалізації проекту будівництва сонячної станції у Вознесенську, за проектом нардепа Лівіка О.П.  минає, одна з останніх дат реанімації проекту  23 червня 2017р. (день 32 сесії ВМР). Чому у Вознесенську може не  бути КП «Вознесенськ Солар» та вулиці імені Макарьяна Д.Б., або «політична імпотенція» міської ради?

Коротко, про суть: два нардепа Лівік О.П. та Макарьян Д.Б., залучають до міста під будівництво сонячної станції 30 міл. грн.  коштів з державного бюджету України, та ведуть  переговори про залучення кредиту у сумі 30 міл. грн.

В цілому сонячна електростанція планується  на 2 Мега вата потужності, та підключення її до зеленого тарифу.

bez-nazvaniyabez-nazvaniya-1

Проект був презентований кілька місяців тому, однак работа по ньому просувається дуже складно.

 1. В ході розробки проекту виявилось, що прибуток майбутнього підприємства не може на пряму йти на компенсацію видатків ТОВ «БОС», та зниження тарифу на водовідведення у місті. Кошти зароблені майбутнім підприємством мають йти до міського бюджету, а потім перераховуватись в тому числі, і на вказані вище заходи.
 2. Питання залучення кредиту у 30 міл. грн.? Дійсно відсотки по кредиту занадто великі 20% у гривні ( при обліковій ставці НБУ  у 12%), та 6% у ЕВРО (притому, що облікові ставки Центральному банку ЄС мінусові — 0,5%).  Кредит можно брати не вище облікової ставки НБУ 12-14%, у евро в загалі небезпечно. Навіть не враховуючи, дохід за «зеленим тарифом» у евро, бо сьогодні він у евро, а завтра держава може прийняти рішення, що він не у евро. ЇЇ навіть не спиняють зобов’язання перед міжнародними інвесторами, гарантувати розмір «зеленого тарифу» певного розміру протягом визначеного часу. Україна змінює розмір «зеленого тарифу» заднім числом,  незважаючи на міжнародні скандали.
 3. Питання обговорення собівартості економічної собівартості сонячної станції місцевими депутатами, взагалі викликає подив, адже  собівартість тут взагалі не причому. Кошти виділяються не з міського бюджету (вірніше з 30 або 60 міл. грн., місто витратить лише 1,5 міл. грн.) — ФАКТИЧНО ВОЗНЕСЕНСЬКУ станцію дарять, а місто ще думає чи приймати йому подарунок і заглядає в карман даруючого.
 4. Недолугими також, виглядають посили деяких діячів, щодо «доцільності» направлення вказаних коштів на інші, на їх погляд більш доцільні проекти. Знову ж  таки — ці кошти це субвенції народних депутатів, (один з яких в загалі обраний по округу не від Вознесенська), і саме вони визначають на які проекти і в які округи підуть вказані кошти з державного бюджету.
 5.  Порушення питання про малу потужність станції, та акцент на тому, що бізнес будує станції від 5 мега ват, є спекуляцією. Адже, бізнес будує станції за свої  або кредитні кошти і розраховує її собівартість, а Вознесенськ отримує у дар більшу половину станції. І в цьому випадку про собівартість і потужність говорити не доцільно.

Однак, проект можна цілком розбити на декілька фаз і спокійно реалізовувати його вже зараз.

 • Перша фаза — будівництво за 30 міл. грн. сонячної станції потужністю 1 мега ват;
 • Друга стадія — залучення під уже працююче підприємство, кредиту у 30 міл. грн. у разі підтвердження, розрахунків та необхідності.

Проте, реалізація проекту триває не  квапливо,  а бюджетний рік між тим добігає свого екватору,   і питання виділення коштів на вказаний проект з державного бюджету України у 2017р., стає все більш сумнівним при такому темпі роботи міської влади.

Шо ж повинні зробити депутати Вознесенської міської ради:

 1. Знайти земельну ділянку — ВОНА вже знайдена;
 2.  Створити комунальне підприємство, наприклад  КП «Вознесенськ Солар», або перейменувати вже існуюче КП «Аква сервіс» чи КП «Регспод», що буде реалізовувати проект;
 3. Передати підприємству КП «Вознесенськ Солар», земельну ділянку на баланс чи у власність;
 4.  Очікувати надходження з державного бюджету коштів, на будівництво сонячної станції;
 5. Будуватись.

Отже, міська влада у вигляді міської ради не спроможна виконати навіть ті мінімальні роботи, що залежать від неї, а саме створити КП і запустити реалізації проекту. Наразі саме, бездіяльність міської ради гальмує реалізацію проекту.

Чергова сесія ВМР призначена на 23 червня 2017р. і на ній депутати не планують, розглядати вказане питання.

А отже, по факту це означає, що кошти з державного бюджету в 2017р. на цей проект навряд чи встигнуть надійти.

bez-nazvaniya-2bez-nazvaniya-3

У Вознесенську навіть добалакались до того, що  декому не подобається поведінка у цьому проекті нардепа  Макарьяна Д.Б.,  мовляв він трохи не орден собі «просить». А нам не подобаються поведінка таких «псевдо» патріотів міста, нардеп  Макарьян Д.Б. заводить до міста свою субвенцію з державного бюджету у розмірі 15 міл. грн, хоча обраний на іншому окрузі і може витрати ці кошти будь-де в області. І йому інші міста залюбки дадуть орден. Він вирішує завести ці кошти у Вознесенськ, за це і орден можна дати і вулицю в його честь назвати- це не велика вдяка за 15 міл. грн. інвестицій у місто, та передача їх у власність громади.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.