Не пропусти

Найочікуваніша зустріч з Братами Капрановими відбулася!!!

Найочікуваніша зустріч з Братами Капрановими відбулася!!!

Про те, що в місто мають приїхати Брати Капранови — писала газета «Новини Вознесенська: день за днем», інформував офіційний сайт міста. Подію, що мала відбутись, обговорювали користувачі та працівники бібліотек, шанувальники творчості Братів Капранових та просто всі, хто був не байдужим до розвитку сучасної української літератури.

І ось вони таки приїхали до нашого міста. 26 квітня до Вознесенська завітали брати — близнюки Капранови, відомі українські письменники та видавці: Віталій та Дмитро.

Брати Капранови подорожують великими і малими містами України в рамках творчого проекту, організаторами якого є мистецьке об’єднання «Стендаль», видавництво «Зелений пес» та «Нора –Друк». Письменники презентують свою творчість і, зокрема, новий роман «Забудь-річка».

Визначна культурна подія для нашого міста проходила в затишному актовому залі ліцею «Інсайт». Талановиті гості дуже зацікавили вознесенців. Були присутніми: мешканці північного житлового масиву, люди поважного віку, які без книги не уявляють свого життя, бібліотекарі КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» та шкіл міста, викладачі загальноосвітніх навчальних закладів, приємно було бачити молодь та дітей.

Це була неймовірна, тепла та щира зустріч. З собою брати привезли такі книги як «Я лайкаю Україну», «Щоденник моєї секретарки», «Мальована історія України», «Веселих свят». роман «Забудь – річка» та інші твори. Про роман «Забудь-річка» можна говорити багато, це справжнісінький скарб. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ мертвих та живих. І саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині. Сам сюжет цієї книги досить цікавий і самобутній: «Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею».

Брати зазначили, що аби написати цю книгу вони перечитали досить велику кількість мемуарів тих часів про війну, про радянську та німецьку армії, а також вибирали найцікавіше. Так, в цій книзі описані навіть і найменші, як здавалося б нам деталі. Ось для прикладу, як не примерзнути до землі солдатам , які ночують на землі у свиті, яку не дозволяли знімати, або як писалися диктанти на німецькій мові в одній з радянських шкіл. І ці, навіть маленькі деталі, допомагають ще більше уявити та перенестися у історію тих часів, взяти для себе щось особливе, що навчає рухатись далі. А ще: під час зустрічі з цими веселими поетами не було сумно ні на хвильку. Вони вміють спілкуватись, дуже творчо продумали кожну мить своєї презентації, в їхніх словах кожен пізнавав себе. Саме так було з жартом про жінок, які постійно пам’ятають, як хто виглядав у їхні незабутні моменти.

Новий роман письменників довів присутнім, що драматичні події в Україні можуть дати матеріал не тільки для роздумів, але й для чудової історії, в яку окрім бурхливих років, що передували Євромайдану, увійде практично вся історія нашої країни за останні 80 років.

Неабиякий інтерес викликало у присутніх видання «Мальована історія незалежності України». Насамперед письменники відмітили, що книга написана для дітей, але обов’язкова для прочитання дорослими, оскільки це короткий виклад подій минулого, який покликаний зорієнтувати молодь у таких складних історичних подіях, як походження української держави та боротьба за її становлення.

А от з чого починається кожне українське свято, Капранови розповіли у книзі «Веселих свят». На сторінках цього видання зібрано пісні, ігри, святкові страви, традиції, загадки – те, що робить святкові дні особливими й пам’ятними.

Мабуть всі присутні погодяться, що уже під час зустрічі літературне надбання Братів Капранових зацікавило багатьох. Саме тому до нас, бібліотекарів, звертались з питанням, чи є ці книжки та коли можна їх прочитати.

Зустріч Капранових з вознесенцями пройшла на піднесенні. Емоції, позитивний настрій – це те, що подарували нам гості. Письменники для нас досить цікаві тим, що можуть пов’язати події історії із сучасністю у якусь гротескну композицію реального й видуманого. Із їхньої розповіді зрозуміло, що ці письменники люблять засиджуватися над мемуарами, спогадами, історичними матеріалами, видобуваючи звідти надзвичайно цікавий матеріал.

« війна там, де немає бібліотек…» — це слова Віталія Капранова.

І справді, так воно і є… Посудіть самі… На данний момент все менш популярною стає книга, а в бібліотеках – фонди, придбані багато років назад. На данний момент книги друкуються все більше і більше, але чомусь своїх читачів знаходять одиниці, чого не скажеш про книги найвідоміших письменників нашого часу, веселих та щирих братів Капранових.

Брати вивели своєрідну прогресію «закон братів Капранових»: кількість бібліотек в області чи регіоні прямо пропорційна патріотизму людей: чим менше бібліотек, тим менше патріотів. На останньому місці донедавна були Донецька та Луганська області й Крим.   Бібліотеки – індикатор розвитку культури, що виробляє звичай чути один одного і знаходити компроміс без зброї. Тому вони стали на захист бібліотек, бо, на їхню думку, де їх немає, там будуть танки.

У нашому місті на захист бібліотек ставати не потрібно — громада з шаною та піклуванням відноситься до наших закладів як до комунікативних центрів та місць змістовного дозвілля. І це відмітили і Брати Капранови.

А на сам кінець зустрічі працівники бібліотеки № 4 КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» Долженко І.Я. та Шевченко А.В. у подарунок від присутніх вручили гостям квіти та фірмові вознесенські сувеніри на згадку про спілкування, висловили слова вдячності, а на прощання з нашими гостями присутні мали змогу сфотографуватись напам’ять та придбати твори письменників з їх автографом.

Бібліотека № 4 щиро вдячна депутату міської ради Сої О.М., читачці бібліотеки Бабминдрі Л.З., завдяки яким бібліотека поповнилась творами сучасних популярних авторів братів Капранових. Тепер кожен може звернутись до нашої бібліотеки та ознайомитись з творами наших гостей.

Приємно було дивитись, як книги Капранових зацікавили присутніх, тому й купували ці видання з задоволенням. Це була не просто презентація, це була дійсно тепла зустріч, ніби у колі рідних людей. А потім: було спілкування з Братами Капрановими за чашкою чаю та екскурсія до бібліотеки № 4. Зі слів наших гостей, ми, вознесенці, сподобалися їм — не менш! Погодьтесь – це приємно!

Теплі слова подяки від працівників Комунального закладу «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» за надану можливість провести творчу зустріч з Братами Капрановими висловлюємо директору ліцею «Інсайт» Гурмазі О.В., заступнику директора Крохмаленко І.В., викладачу ліцею Грижимайло О.М. Бо саме унікальна здатність цих людей вміти створити належні умови, бути уважними та гостинно прийняти учасників творчої зустрічі та гостей міста Братів Капранових — зробили спілкування незабутнім, теплим та цікавим.

Комунальний заклад «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» запрошує мешканців міста до бібліотек! Маємо змогу надати Вам для читання твори Братів Капранових.

Кучер І.А., бібліотекар бібліотеки № 4

КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

http://voz.gov.ua/material/5711

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.