Не пропусти

Історичний екскурс «Чорнобиль – два кольори часу» в бібліотеці №1

26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ, а його назва увійде назавжди в історію, як одна із найбільших катастроф людства.

Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. В ту саму ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву.

До цієї дати 26 квітня працівники бібліотеки №1 провели для учнів 9 класів Вознесенської загальноосвітньої школи №2 історичний екскурс «Чорнобиль – два кольори часу».

В ході заходу бібліотекарі розповіли про найбільшу за всю історію світової ядерної енергетики катастрофу, спричинену вибухом і подальшим руйнуванням 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС.

Учасники заходу дізналися про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню і отримали смертельну дозу радіації, переглянули відеоматеріали про події тієї страшної ночі, які сталися на Чорнобильській АЕС. Учні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу голубу планету від страшного атомного лиха.

Наприкінці заходу бібліотекарі познайомили дітей з літературою на книжковій виставці «Чорнобиль: стихія чи розплата» та порекомендували звертатися до бібліотеки №1, щоб більше дізнатися про страшну біду 1986 року.

Бібліотека №1

КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

http://voz.gov.ua/material/5707

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.