Не пропусти

Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вознесенській райдержадміністрації

Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вознесенській райдержадміністрації

25/04/2017

25 квітня відбулося позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. Головуючою засідання, першим заступником голови райдержадміністрації Тетяною Пановою піднято питання про порушення роботи в «закритому режимі» свиноферми ДПДГ «Зорі над Бугом», де відсутня огорожа ферми.

image-2

За словами представника управління Держпродспоживслужби у Вознесенському районі,  на даний час залишається складна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней на території нашої держави.

img_3458

Карантин через спалахи небезпечного вірусного захворювання — африканської чуми свиней (АЧС) — діє в 23 населених пунктах в 13 областях України. Станом на 10 квітня карантин продовжує діяти в 23 неблагополучних пунктах з АЧС. У місцях, де оголошено карантин, вводяться обмежувальні заходи, блокується переміщення свиней та продукції тваринництва, вилучається худоба, проводиться дезінфекція. Карантин у населеному пункті оголошується на 40 днів. Якщо за цей час не виявлено на його території нові спалахи, такий населений пункт вважається оздоровленим. За даними Держпродспоживслужби, при проведенні заходів з ліквідації АЧС з 2012 року було вилучено і знищено понад 127 тис. голів свиней. Зокрема, з початку поточного року — понад 4,8 тис. голів.

Також поширенню захворювання сприяє торгівля тваринами на стихійних ринках, подвірний забій свиней і реалізація продуктів їх забою, нехтування заходами біобезпеки, в переважній більшості в особистих підсобних господарствах громадян і дрібних спеціалізованих підприємствах, маленькі штрафи за поширення хвороби і т. д. Миколаївська область являється загрозливою. В поточному році виявлено  5 — випадків африканської чуми свиней (Доманівський район – 1, Братський район -2, Миколаївський район -1, Очаківський -1). З метою недопущення поширення хвороби в свиногосподарствах України, Державною надзвичайною протиепізоотичною при Кабінеті Міністрів України 29.08.2013 року прийнято рішення про забезпечення дієвого контролю за дотриманнями всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування ветеринарно-санітарного законодавства зокрема щодо «закритого режиму» роботи, в разі неможливості розглядати питання щодо ліквідації таких господарств. Відповідне рішення прийнято і Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Миколаївській облдержадміністрації (протокол від 27.09.2013 року №3, протокол від 17.10.2016 №12). Відповідне рішення прийнято ДНПК при Вознесенській РДА ( протокол №5 від 25 жовтня 2016 року), та надано доручення керівнику господарства ДПДГ «Зорі над Бугом» про виконання прийнятих комісією рішень.

Присутні члени комісії заслухали представника державного підприємства котрий повідомив про усунення порушень, шляхом виготовленої проектної документації на встановлення огорожі ферми. Він також повідомив про домовленість на її встановлення найближчим часом. Комісією прийнято рішення інформацію з цього питання прийняти до відома, враховуючи ситуацію щодо розповсюдження вірусу африканської чуми свиней та надзвичайний стан з даного питання в Миколаївській області. Рекомендовано керівнику ДПДГ «Зорі над Бугом» забезпечити дотримання ветеринарно-санітарних вимог «закритого» режиму роботи свиноферми.

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=36103

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.