Не пропусти

Отримання пільгових ліків по урядовій програмі «Доступні ліки»

Отримання пільгових ліків по урядовій програмі «Доступні ліки»

21.04.2017 року на сесії Вознесенської міської ради прийняте рішення про прийняття державної субвенції по програмі «Доступні ліки». Громадяни, які хворіють на серцево – судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму, повинні звернутись до свого сімейного лікаря та отримати рецепт на відповідні препарати згідно переліку медикаментів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів». В перелік входить 157 медикаментів на основі 21 хімічної речовини із вказаною ціною і включає в тому числі інформацію про міжнародну непатентовану назву (хімічну речовину), торгівельні назви, форму випуску, силу дії (дозування), виробника, оптово – відпускну за упаковку, а також розмір відшкодування за упаковку.

Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, який заявлено на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно.

Препарат, ціна на який перевищує граничну оптово – відпускну ціну, пацієнт може отримати, доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною.

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню є у кожного сімейного лікаря і в аптеках, які відпускають вказані препарати. Тому кожен пацієнт має право та можливість ознайомитись з Реєстром.

Референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.

Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати неможливо.

На кожен призначений лікарем препарат має бути виписаний окремий рецепт.

Наприклад, пацієнт отримав рецепт на лікарський засіб з діючою речовиною «Бісопролол» 5 мг 30 таблеток. В аптеці йому пропонують декілька торгових марок, які містять бісопролол. Пацієнт вирішує, яку торгову марку йому придбати — бісопрол чи біпролол. Якщо, наприклад, бісопрол визначений, як лікарський препарат з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за біпролол пацієнту доведеться доплатити.

Якщо лікарський препарат не підпадає під програму «Доступні ліки», тому що його ціна перевищує максимально дозволену Реєстром, то вартість цих ліків держава не відшкодовує.

Після отримання рецепта громадяни звертаються до аптек, які відпускають ліки за реферетними цінами, на сьогоднішній день це такі аптеки:

— аптека (ФОП Середін О.М.) – вул. Героїв України, 6;

— аптека «Нова аптека» ( ФОП Середіна А.М.) – вул. Чубчика, 9;

— аптека ( ФОП Романюк Н.Ф.) – вул. Соборності, 33;

— аптека (ФОП Феняк І.М.) – вул. Героїв України, 16;

— аптека (ФОП Феняк О.П.) – вул. 228 Стрілецької дивізії, 1;

— аптека «Панацея» (ФОП Паламарчук В.М.) — ул.228 Стрілецької дивізії, 26.

Після укладення угоди з іншими аптеками по програмі «Доступні ліки» в найближчий час буде надана додаткова інформація.

Якщо в аптеці немає ліків за референтними цінами:

  • Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
  • Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
  • Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

У разі виникнення питань щодо отримання ліків за референтними цінами Вам допоможуть сімейний лікар та фармацевт.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

http://voz.gov.ua/material/5691

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.