Не пропусти

Фарс слухань по Олександрівському водосховищу: «Вам АЕС ремонти робить, тому мовчіть»

Фарс слухань по Олександрівському водосховищу: «Вам  АЕС ремонти робить, тому мовчіть»

«Коротко про те що відбулось. Рішення ніякого не було прийняте. Просто довели інформацію до мешканців. Ситуація в залі була напружена, вважаю, що шансів на підтримку у аесівців не було… Голова ОТГ почав відкрито кричати, що «вам за кошти АЕС ремонти роблять, а ви тут плескаєте»…

 

Друге, що було неприємно чути від працівників-аесівців, так це те що не потрібно думати про мертвих козаків і пам’ять…»

Олександр Ігнатьєв:

«Повернулись з Олександрівки, з так названих громадських слухань. Перші враження:

Аесники ретельно готувалися.

Група підтримки , підготовлені виступаючі з місцевих,

Затягування часу загального зібрання за рахунок дурних запитань для опонентів.Перекрикування виступаючих. Але знову не ставилось питання голосування. Таке враження, що вони нас розводять як сліпих котенят. Потрібен фаховий коментар юриста».

 

Активісти вважають, що організатори так званих «громадських обговорень» всупереч законодавству не забезпечують інформування населення в передбачені законодавством терміни.

Нагадаємо: Про Олександрівське водосховище: аесники перетворюють громадські слухання на фарс

Заява

Ми – представники громадськості Миколаївщини – керуємось як конституційним правом на сприятливе довкілля, так і конституційний обов’язком всемірно охороняти землю, повітряний простір, водні та інші природні ресурси, сприяти їх відновленню як першооснови свого життя і життя суспільства. Вважаємо неприпустимим реалізацію планів НАЕК «Енгергоатом» щодо підняття рівня Олександрівського водосховища до відмітки понад 20 м за умов негативних висновків Державних екологічних експертиз попередніх Проектів.

З приводу так званого «громадського обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м» (далі – «громадське обговорення») НАЕК «Енгергоатом» в особі ВП ПУ АЕС вимушені заявити наступне.

По-перше, «громадське обговорення» не є законним. У відповідності до вимог законодавства Оцінка впливу на навколишнє природне середовище (далі — ОВНС) не може бути окремим документом. Вона є одним з етапів державної екологічної експертизи з проведенням небезпечних об’єктів та видів діяльності. «Громадське обговорення розпочинається з дати опублікування заяви про екологічні наслідки діяльності». Наразі «Заява про екологічні наслідки діяльності» на офіційному сайті є відсутньою, що робіть вказане «громадське обговорення» таким, що порушує законодавство.

Організатори «громадських обговорень» всупереч законодавству не забезпечують інформування населення в передбачені законодавством терміни.

По-друге, виходячи з матеріалів попередньо проведених державних екологічних експертиз та представленого ОВНС підняття рівня Олександрівського водосховища впливатиме не тільки на території, що безпосередньо до нього прилягають, але й на все пониззя Південного Бугу в межах Миколаївської області. Тому до обговорень його наслідків має бути залучено все населення в зоні такого впливу. Зокрема м. Миколаїв. Вважаємо за необхідне проведення громадських слухань щодо проекту в м. Миколаєві та інших містах Миколаївської області згідно законодавству України про місцеве самоврядування. Організаторами таких обговорень мають стати органи місцевої влади, які забезпечують дотримання норм законодавства на Миколаївщині та, на відміну від замовника, мають представляти інтереси населення.

По-третє, враховуючі, що підняття рівня Олександрівського водосховища вище 20.0 метрів призведе до остаточного знищення Історичного ландшафту центру Буго-Гардівської паланки Війська Запорозького, а відтак нанесе непоправної шкоди національним інтересам, громадське обговорення вказаної діяльності має відбуватися на національному рівні.

Виходячи з викладеного вимагаємо:

вважати цю Заяву офіційним зауваженням громадськості та долучити її до матеріалів «Громадське обговорення оцінки впливу на навколишнє природне середовище (далі – ОВНС);

припинити порушення законодавства при плануванні діяльності щодо розбудови Ташлицького енергокомплексу;

забезпечити належне інформування мешканців області щодо підвищення рівня водосховища та залучення їх до обговорення у відповідності до законодавства;

проведення громадських слухань щодо проекту в м. Миколаєві та інших містах Миколаївської області згідно законодавству України про місцеве самоврядування;

провести громадське обговорення на загальнонаціональному рівні в м. Києві.

Доводимо до відома, що нами підготовано звернення до МАГАТЕ з приводу порушення українського та міжнародного законодавства НАЕК «Енергоатом».

Додаткова інформація

Підтвердження порушення передбаченої законодавством процедура обговорень:

— «Порядок залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля» Постанова Кабінету міністрів України від 29 червня 2011 р. №771

Розділ «Особливості громадського обговорення рішення з оцінки впливу на навколишнє природне середовище видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку»

«23. На етапі підготовки матеріалів за результатами оцінки впливу на навколишнє природне середовище видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, громадське обговорення розпочинається з дати опублікування заяви про

екологічні наслідки діяльності.»

Підтвердження впливу підняття рівня Олександрівського водосховища понад 20 м. на території поза межами задекларованими як «зони впливу»

3.1.5.2. Оцінка можливих наслідків надзвичайних ситуацій (НС)

«д) Руйнування греблі Ташлицького водосховища в період весняної повені при одночасному проходженні в створі гирла балки Ташлик хвилі прориву, яка утворилася після можливого руйнування греблі Ладиженського водосховища у Вінницькій області.

У цьому випадку обсяг води в Олександрівському водосховищі буде значно більшим і може досягти 350 — 360 млн м3. При цьому рівень води в Олександрівському водосховищі може піднятися до позначок 27-28 мБС, що призведе до руйнування земляної греблі і утворення хвилі прориву великої потужності і затоплення долини р, Південний Буг до м. Миколаєва».

http://www.nikpravda.com.ua/vvazhayemo-nepripustimim-pidnyattya-rivnya-oleksandrivskogo-vodoshovishha-nebajduzhi-do-majbuttya-ukrayini-gromadyani-opublikuvali-zayavu/

http://www.nikpravda.com.ua/pro-oleksandrivske-vodoshovishhe-aesniki-peretvoryuyut-gromadski-sluhannya-na-fars/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.