Не пропусти

Завтра у Миколаєві відбудеться прес-конференція щодо підняття рівня Олександрівського водосховищ

20 квітня, о 14.30, в Кризовому медіа-центрі. Миколаїв відбудеться прес-конференція щодо підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м.

1701

Напередодні були проведені громадські слухання, під час яких місцеві жителі, депутати сільської та районної ради висловились проти затоплення їхньої землі та псування річки. За інформацією екологів, сумарний об’єм штучних водойм у басейні Південного Бугу вже зараз сягає половину стоку річки, а у маловодні роки перевищує стік. У результаті підйому рівня води зникне останній природний ландшафт Запорозької Січі – національна пам’ятка «Центр Буго-Гардівської паланки війська Запорізького». Окрім цього, буде остаточно знищено цінніші види риб. «Зараз це остання домівка цих видів риб у світі, і Україна взяла на себе зобов’язання зберегти їх для світової спільноти. Зробити це в штучних умовах неможливо», – впевнені в Інституті зоології імені І. І. Шмальгаузена Національної академії наук України. Більше того, підйом води зруйнує ключові заповідні ділянки – пороги, острови та нижні частини каньйону, які знаходяться під охороною законодавства України та Європи, і не можуть бути замінені іншими ділянками.

Зважаючи на це, активісти вимагають провести громадські обговорення щодо підняття рівня Олександрівського водосховища на загальнодержавному рівні, у м. Києві, з залученням учених з усієї країни.

Спікери:

Товкайло Микола Тихонович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України (м.Київ).

Біляшівський Микола Миколайович, представник Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Зоологічного музею Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ).

Коломієць Ганна Валеріївна, голова Миколаївської філії Національного екологічного центру України, канд. біологічних наук (м.Миколаїв).

Місце проведення: КМЦ.Миколаїв, проспект Центральний, 68, 2 поверх (вхід зі студії «Імідж»).

http://www.nikpravda.com.ua/zavtra-u-mikolayevi-vidbudetsya-pres-konferentsiya-shhodo-pidnyattya-rivnya-oleksandrivskogo-vodoshovishha/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.