Не пропусти

БУДЬТЕ ЗДОРОВИМИ ТА ЩАСЛИВИМИ!

7 квітня — Всесвітній день здоров’я. Темою кампанії з проведення Всесвітнього дня здоров’я 2017 року є «Депресія: давай поговоримо». Від депресії страждають люди різного віку, всіх категорій населення і в усіх країнах.

depresiya-1

Депресія– це насамперед розлад настрою, коли переважають пригніченість і сум. Людина не спроможна увесь час бути в доброму гуморі, вона болісно переживає втрати та невдачі.

Депресія стала незмінним супутником сучасного людства. Вона передбачає смуток, песимізм, зацикленість на особистих проблемах і почуття гострої жалості до себе, біль і безнадія. Впадаючи в депресію, людина втрачає інтерес до будь-яких видів діяльності і до контактів з іншими людьми. Він стає апатичним і соціально ізольованим. Хронічна втома, надмірний сон або безсоння мучать страждаючого депресією.

Люди часто впадають у депресію-за проблем у взаєминах з близькими людьми. Важку депресію може викликати і особиста втрата – розлучення, втрата роботи, втрата здоров’я з-за нещасного випадку або в результаті старіння, смерть коханої людини і багато іншого.

depresiya-2

Що Ви можете зробити, якщо вам здається, що у вас депресія

• Поділіться вашими почуттями з людиною, якій ви довіряєте. Більшість людей відчувають себе краще після розмови з кимось, хто турбується про них.

• Зверніться за допомогою до фахівця. Для початку доречно звернутися до дільничного або сімейного лікаря.

• Пам’ятайте, що з правильної допомогою ви можете одужати.

• Продовжуйте займатися тими речами, які приносили вам задоволення до хвороби.

• Уникайте самоізоляції. Залишайтеся на зв’язку з сім’єю і друзями.

• Регулярно займайтеся фізичними вправами, навіть якщо мова йде про невелику прогулянку.

• Дотримуйтеся звичайного режиму харчування і сну.

• Уникайте або виключіть вживання алкоголю і утримайтеся від використання заборонених психотропних або наркотичних засобів, оскільки вони можуть посилити депресію.

• Якщо у вас з’явилися думки про самогубство, негайно зверніться до когось за допомогою.

Пам’ятайте: депресія піддається лікуванню. Якщо вам здається, що у вас депресія, зверніться за допомогою.

В цей день спеціалісти міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провелиакцію «Кризова ситуація: шляхи подолання» з метою формування відповідального ставлення мешканців міста до стану свогоздоров’я.

В рамках акції розповсюджувались буклети з порадами психолога: як подолати кризову ситуацію. Проводились бесіди, метою яких було привернути увагу до психологічного стану дітей, особливо підлітків, так, як саме вони більш схильні до проявів суїциду, та, за відсутності життєвого досвіду, найважче виходять з депресивного стану.

Пам’ятайте: є безліч способів залишатися психічно стійким і не впадати в депресію. Якщо вам здається, що у вас починається депресія, а поговорити ні з ким, ви завжди можете звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді де завжди готові вас вислухати, підтримати, розділити ваші почуття та переживання.

Наша адреса: вул.Центральна, 22/72 Ми працюємо для вас з 8.00 до 17.00, тел.3-21-07.

Відчувайте себе легко і невимушено, будьте щасливими!

Директор Вознесенського

міського центру соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді 

Петрушкова Т.А.

http://voz.gov.ua/material/5623

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.