Не пропусти

Южно-український енергокомплекс відвідали студенти Університету третього покоління м.Вознесенська

31 березня на Южно-Українському енергокомплексі побували студенти Університету третього покоління м.Вознесенська Миколаївської області. Поїздку було організовано Вознесенським територіальним центром соціального обслуговування. До складу делегації входили представники Центру та люди похилого віку — ветерани війни і праці, діти війни, люди з обмеженими можливостями. Очолювала делегацію начальник управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради Ірина Шишляннікова.

????????????????????????????????????

Під час екскурсії на Олександрівську ГЕС і Ташлицьку ГАЕС, Олександрівське водосховище та верхню водойму гідроакумулюючої станції, а також до школи смт Олександрівка, відремонтовану за рахунок коштів програми добудови Ташлицької ГАЕС, гостям розповіли про особливості роботи цих об’єктів і їх переваги. Детальніше щодо показників діяльності енергокомплексу та постійної роботи підприємства над підвищенням безпеки, про радіаційну обстановку в 30-км зоні АЕС, про перспективи будівництва четвертого атомного енергоблока вони дізналися під час круглого столу за участі генерального директора ВП ЮУАЕС Володимира Лісніченка, керівників підрозділів, а також провідних фахівців підприємства.

«Ми давно виношуємо ідею будівництва блока №4, — зазначив В.Лісніченко, знайомлячи вознесенців з планами підприємства. — Строк життя двом першим ми вже продовжили, на черзі — третій. Проте прийде час, коли на южно-українському майданчику виникне потреба в нових потужностях, що мають замінити виведені з експлуатації. Виконання цього завдання буде покладено на четвертий енергоблок. Його будівництво сприятиме подальшому розвитку регіону та міста, дозволить не зменшувати суму відрахувань на соціально-економічний розвиток Миколаївщини. Четвертий блок — це наша стратегічна перспектива».

Розповів генеральний директор і про тактичні завдання колективу — добудову Ташлицької ГАЕС і підняття рівня Олександрівського водосховища. Саме підвищення напірного рівня водосховища до позначки 20,7 м стало приводом для проведення круглого столу. Южно-українські фахівці проінформували гостей, що в січні підприємство ініціювало процес громадського обговорення матеріалів оцінки впливу на довкілля підвищення рівня Олександрівського водосховища. За затвердженим графіком, громадські слухання пройдуть у селах Богданівка та Прибужжя, селищах міського типу Олександрівка і Костянтинівка, а також у місті-супутнику АЕС Южноукраїнську.

Під час діалогу з вознесенцями зазначалося також, що підвищення рівня Олександрівського водосховища з нинішньої позначки 16,0 м до проектної 20,7 м планується виконати в рамках завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. З сьогоднішнього об’єму водосховища (20,95 млн м3) гідроакумулююча станція використовує 3,55 млн кубічних метрів, 3,6 млн йдуть на компенсацію безповоротних втрат, а 13,8 млн кубометрів (2/3 об’єму) — для забезпечення безперебійного водопостачання населення та галузей народного господарства, а також підтримки належної санітарно-епідеміологічної і екологічної обстановки в річковому басейні Південного Бугу. Проте для виконання цього завдання такого об’єму водосховища в спекотні літні місяці все частіше не вистачає.

Гідроенергетики підкреслюють, що сьогодні для роботи агрегатів Ташлицької ГАЕС рівень 16,0 м цілком достатній. При цьому корисний об’єм Олександрівського водосховища дозволяє забезпечувати санітарний попуск 17 кубометрів на секунду в маловодні періоди лише впродовж 14 діб. Така ситуація з дефіцитом водних ресурсів для регулювання та забезпечення нормального санітарного стану в нижній течії річки спостерігалася, наприклад, влітку та восени 2015 року. З нею пов’язані не лише численні втрати живих організмів, які постійно мешкають у цій частині річки, а й значні економічні збитки для поливного землеробства.

Збільшення ж корисної місткості Олександрівського водосховища майже в три рази — до 72,6 млн м3 (при позначці 20,7 м) — у періоди маловоддя дозволить забезпечувати необхідний санітарний попуск протягом приблизно 53 діб. При підвищеному рівні водойми для господарських потреб області витрачатиметься 46,1 млн кубічних метрів води, для ТГАЕС (при добудові 6 гідроагрегатів) — 14,4 млн, для додаткового водоспоживання ЮУАЕС — 7 млн кубометрів. Важливо також, що дозаповнення Олександрівського водосховища відбуватиметься не одномоментно, а поступово — лише під час піку весняного паводку, коли наповненість річки дозволятиме акумулювати воду.

У процесі обговорення теми підвищення рівня Олександрівського водосховища гості виявили бажання побачити позначку, до якої буде піднято рівень водойми. Їх також цікавили питання фізичного захисту атомної станції від терористичних і військових загроз, очищення дна річки Південний Буг, розподіл виробленої Южно-Українським енергокомплексом електроенергії, диверсифікація палива тощо.

За словами студентів Університету третього покоління, які вперше побували на об’єктах підприємства, зустріччю та екскурсією вони залишилися задоволені. Начальник управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради Ірина Шишляннікова зазначила, що особисто вона після візиту на енергокомплекс, про роботу якого до цього знала лише з газет, змінила свою думку про підприємство. «Вважаю, у кожного з нас змінилася думка, — підкреслила вона. — Ми подивилися, що вже зроблено та дізналися про перспективи. Складно уявити, скільки багато сил, ідей, уміння та думок вкладено командою енергетиків, аби цей гігант надійно та стабільно працював. Бажаю колективу подальших успіхів і втілення в життя всіх планів. Їх реалізація поліпшить соціальну захищеність нашого регіону. Вона необхідна не лише тим, хто проживає у Вознесенському районі чи Южноукраїнську, а й кожному в Миколаївській області».

Керівник Южно-Українського енергокомплексу Володимир Лісніченко в свою чергу зазначив, що один з головних принципів атомників — підтримка конструктивних і гарних стосунків з сусідами. Колектив енергетиків відкритий до діалогу та готовий до будь-яких форм співпраці.

Управляння інформації та громадських зв’язків ВП ЮУАЕС

http://voz.gov.ua/material/5604

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.