Не пропусти

Депутати на черговій сесії обласної ради, хочуть звернутись до до Верховної Ради України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

Депутати на черговій сесії обласної ради, хочуть звернутись до до Верховної Ради України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

bez-nazvaniya

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Миколаївської обласної ради

до Верховної Ради України щодо продовження заборони

відчуження сільськогосподарських земель

Верховною Радою України подовжена заборона відчуження сільськогосподарських земель до 01.01.2018р. (відповідно Закону України № 1669-УІІІ «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель»).

Разом з тим, у Верховній Раді в кінці 2016-го було зареєстровано два законопроекти «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». 13.12.2016 — №5535 та альтернативний законопроект 28.12.2016 — №5535-1. Суть законопроектів полягає у достроковому скасуванні мораторію на відчуження сільськогосподарських земель у 2017 році.

Земля — це дуже цінний актив нашої країни, один із основних ресурсів, основний засіб виробництва, продавши яку ми назавжди втратимо можливість бути самодостатньою, вільною країною. Ми станемо державою схожою наприклад на Аргентину, яка в свій час під тиском МВФ скасувала заборону, в результаті чого землю скупили міжнародні іноземні корпорації за безцінь. Інтенсивні способи землеробства нових господарів за принципом «не моє — не шкода» завдали величезної шкоди екології, зіпсувавши грунт, забруднивши його хімікатами.

У сучасних умовах немає законних передумов для скасування мораторію, адже це принесе величезної шкоди для ринку і власників землі.

На сьогоднішній день нашою країною не розроблено та не ухвалено механізм, уберігаючий землю від монополізації, масового розпродажу української землі іноземцям, розкрадання та інших махінацій.

В Україні спочатку повинні бути створені умови для прозорої приватизації та правила дострокової оренди землі, і тільки потім можна говорити про зняття заборони. Такий крок призведе до соціальної напруги в суспільстві і до розвитку рейдерства.

Скасування мораторію — це загроза національній безпеці України. Приватизація землі — це питання стратегічної важливості. Якщо і їх продати — ми опинимося у зовнішньополітичній залежності, потім це будуть використовувати проти нас.

Приводячи вищенаведене вважаємо недоцільним в теперішній ситуації України скасовувати мораторій.

Миколаївська обласна рада звертається до Верховної Ради України:

Просимо депутатський корпус подовжити термін заборони відчуження сільськогосподарських земель.

http://mk-oblrada.gov.ua/images/MATERIAL/PRRISH/12_7/zvern_zem.doc

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.