Не пропусти

Трихінельоз тварин — актуальна проблема ветеринарної медицини світу

В Вознесенському районі в березні 2017 року при плановому дослідженні на трихінельоз лисиці, відстріляної на території мисливських угідь ТОВ «Мисливці Побужжя» Олександрівської селищної ради виявлено личинки трихінел.

Трихінельоз залишається актуальною проблемою ветеринарної медицини багатьох країн світу, адже збудники циркулюють серед диких і синантропних тварин, що й спричиняє часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ.

images-2

Лисиці, собаки заражаються, поїдаючи м’ясо, уражене личинами трихінели (свинину, ведмежатину; щурів та інших гризунів і т.д.). Далі в тонкому відділі кишечника тваринного трихінели запліднюються, після чого самці гинуть, а самки впроваджуються в товщу слизової кишечника і продукують від 1500 до 10000 личинок. Личинки з током крові розносяться по всьому організму тварини, в тому числі і в поперечно – смугасту мускулатуру. З часом в місцях локалізації личинки спіралеподібно згортаються і досягають інвазійних стадії через 17 діб. Через 21-28 діб навколо личинок утворюється лимоноподібні капсула і далі вони зберігають життєздатність довгі місяці і роки, наприклад у людини – до 25 років.

До трихінельозу сприйнятливі собаки, свині, пацюки, кабани, яки, шакали, борсуки, горностаї, лисиці, кішки, ведмеді, їжаки, кури навіть травоїдні тварини і людина. Тому трупи багатьох тварин можуть служити джерелом зараження лисиць та собак. Серед м’ясоїдних тварин поширенню інвазії сприяє канібалізм ( поїдання особин свого виду).

Управління Держпродспоживслужби у Вознесенському районі радить громадянам звертати особливу увагу на небезпеку та ризик споживання м’яса диких кабанів та свійських свиней без проведення ветеринарно-санітарної експертизи туші та закликає дотримуватись вимог теплової обробки при приготуванні страв з м’яса, не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках, не згодовувати домашнім тваринам харчові відходи та запобігати їх контакту з дичиною, проводити регулярну дератизацію стійлових приміщень у приватних садибах.

Пам’ятайте, що м’ясо, інші продукти мисливського промислу та туші домашніх свиней повинні обов’язково проходити ветеринарно-санітарну експертизу для забезпечення впевненості у тому, що вжита дичина не завдасть шкоди вашому здоров’ю та здоров’ю членів вашої сім’ї.

Управління Держпродспоживслужби

у Вознесенському районі

м. Вознесенськ, вул. Зої Космодем’янської 2, т. 4-01-00, 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73.      

http://voz.gov.ua/material/5508

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.