Не пропусти

Сонце стало найдешевшим джерелом електроенергії для 58 країн, що розвиваються


Сонце стало найдешевшим джерелом електроенергії для 58 країн, що розвиваються

НАТАЛІЯ ФЕДОСЕНКО | 09.03.20171509

За даними агентства Bloomberg New Energy Finance (BNEF), сонячна енергетика зараз є найдешевшим джерелом електроенергії в 58 країнах, що розвиваються. Як передає Сleantechnica, цей факт є дуже важливим, адже саме енергія є основою сучасної цивілізації – вона будує міста і транспортні мережі, дозволяючи реалізувати найрізноманітніші людські потреби.

До появи Інтернету багато людей не знали про можливості сучасного світу. Тепер ці можливості вони хочуть отримати просто зараз, не відкладаючи на майбутнє. Прекрасним прикладом цієї тези є Китай. Після Другої Світової Війни країна відійшла від феодалізму і стала однією з лідируючих в світі. Китаю вдалося досягти цього, збудувавши сотні вугільних електростанцій. І якщо зараз в США менше десятка міст-мільйонників, в Китаї їх налічують 108, причому їхня кількість постійно зростає.

Китайський досвід сподівається повторити Індія. Донедавна там будували велику мережу вугільних електростанцій. Коли ж західні лідери попередили країну про необхідність зменшити шкідливі викиди в атмосферу, індійці відповіли, що західні країни збудували свої економіки саме на електроенергії з вугілля, тому Індія хоче отримати таку ж можливість. Однак, зважаючи на зменшення вартості сонячної енергії, Індія та Китай, скорочують споживання вугілля.

Вугілля було найдоступнішим джерелом електроенергії й в африканських країнах. Однак за останніх 5 років ситуація кардинально змінилася завдяки тому, що вартість сонячної електроенергії постійно знижувалася і в кінці 2016 року становила 30 доларів за мегават-годину. Це сталося завдяки удосконаленню обладнання, використанню домашніх накопичувачів енергії, зростанню інвестицій та змінам в енергетичній політиці.

Хоча такі дані не означають, що сонячна енергії найдешевша в усіх країнах. Її вартість залежить від широти і клімату країни. Однак використання енергії Сонця разом з іншим відновлюваними джерелами енергії зменшує необхідність спалювання викопного палива для отримання електроенергії.

http://ecotown.com.ua/news/Sontse-stalo-naydeshevshym-dzherelom-elektroenerhiyi-dlya-58-krayin-shcho-rozvyvayutsya/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.