Не пропусти

Що буде з Вознесенським районом після об’єднання громад?

У 2015 році в Україні було створено 159 об’єднаних територіальних громад ( в тому числі – одна в Миколаївській області – Куцурубська сільська громада в складі 3-х сіл та 2-х сільських рад).

У 2016 році вже було створено 366 об‘єднаних територіальних громад ( в тому числі 3 громади у Вознесенському районі – Олександрівська, Прибужанівська та Бузька).

На 30 квітня 2017 року на вибори йдуть 227 громад після прийняття рішень про об’єднання.( в тому числі Дорошівська сільська рада Вознесенського району, яка об’єднується з Білоусівською сільською радою).

Протягом 2017 року ще відбудеться 2 хвилі виборів, внаслідок яких кількість об’єднаних громад збільшиться до 900-1000.

Процес об’єднання громад триває.

Але «поза бортом» процесу децентралізації у Вознесенському районі залишилося 5 сільських рад, які вважають себе спроможними і хочуть бути «вільними» від державних коштів.

Але, що вони скажуть, коли «волевым решением сверху» їх приєднають до вже об’єднаних громад?

На малюнку – сайти об’єднаних громад. Інформація надана для загального сприйняття процесу децентралізації в Україні ( необхідно зважити, що ще не всі нові громади зробили свої сайти), але загальна тенденція до об’єднання прослідковується.

screenshot_1bez-nazvaniya

Питання друге. До якого часу буде працювати районна державна адміністрація?

Зрозуміло, що до того часу, поки всі сільські ради не об’єднаються і не вийдуть на прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів.

Питання третє. Кому вигідно, щоб у Вознесенському районі залишилися громади, які не прийняли рішення про об’єднання?

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.