Не пропусти

Омбудсмен ВРУ обурений умовами тримання в ІТТ №3 м. Вознесенськ

Саме такий висновок зробили монітори НПМ та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Миколаївській області під час моніторингового візиту до ізолятора тимчасового тримання № 3 м. Вознесенськ.

Моніторингова група зазначила, що жодна із семи камер ІТТ не відповідає вимогам законодавства щодо корисної площі на одну утримувану особу. Санітарний стан камер незадовільний. Стіни вологі, вкриті пліснявою, пошкоджені грибком. Вологе прибирання та санітарна обробка в камерах не проводяться.

Природнього освітлення недостатньо, ґрати вікон заплетені павутинням, вкриті пилом.

Санвузли не облаштовано дверцятами, а висота бокових перегородок становить лише 1 м. Унітази не мають напівавтоматичного змиву та запірних сифонів, через це змив здійснюється з використанням відра. У трьох камерах крани умивальників несправні (не перекривають воду). Умивальники не обладнані сифонами, тому в камерах стоїть неприємний запах з каналізації. Дезінфекція санвузла не проводиться. Все зазначене унеможливлює користування санвузлом в умовах чистоти та пристойності.

Керівництвом ІТТ порушуються вимоги наказу МВС України щодо дотримання норм забезпечення постільною білизною, столовими приборами, медичними і санітарними та протиепідемічними засобами.

Так, не всі утримувані були забезпечені кружками, постільною білизною, а деякі матраци були збитими, тому на вимогу моніторингової групи було проведено їхню заміну та доукомплектування.

В ІТТ відсутня дезінфекційна камера для проведення поточної та заключної дезінфекції (дезінсекції), а також запас дезінфекційних засобів.

Універсальні медичні аптечки, аптечка для надання медичної допомоги з метою профілактики зараження ВІЛ/СНІД, протипедикульозна укладка не укомплектовані, а наявні медикаменти – з простроченим терміном зберігання.

Душове приміщення поєднано з туалетом та не має перегородок. Душову облаштовано двома лійками, які не мають змішувачів. В приміщенні душової сирість та грибок.

Особисті речі утримуваних осіб зберігаються в одному приміщенні з чистою білизною. Окремих приміщень для роздільного зберігання чистої та брудної білизни, особистих речей не передбачено, що є порушенням вимог нормативно-правових актів МВС України.

Під час візиту моніторинговою групою вивчалася службова документація та особові справи утримуваних. Порушень щодо безпідставного поміщення осіб до спецустанови не встановлено.

Утримувані в ІТТ особи забезпечені триразовим гарячим харчуванням, хоча керівництвом ізолятора не було надано укладеного договору на харчування, як і актів комплексного обстеження спецустанови у 2016 році.

Моніторингова група одностайно дійшла висновку: тримання людини в таких умовах є грубим порушенням міжнародних та національних стандартів поводження з особами, які перебувають під вартою, та може розцінюватися як порушення норм Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Про виявлені недоліки негайно було поінформовано керівництво Вознесенської місцевої прокуратури.

35543556

3559-13558

http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/all-activity/v-itt-3-gunp-v-mikolaiivski-oblasti-vidsutni-nalezhni-umovi-trimannya/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.