Не пропусти

На території Миколаївської області за минулий тиждень виникло 30 пожеж на відкритих територіях

За минулий тиждень березня до Служби порятунку, за екстреним номером 101, надійшло 30 повідомлень про виникнення пожеж на відкритих територіях. Переважно горіли очерет, суха трава та сміття. Причиною загорянь, в усіх випадках, є необережне поводження з вогнем не встановленої особи. Вогневі випадки зареєстровано у м. Миколаєві, м. Вознесенськ, Вознесенському, Миколаївському, Березанському, Новоодеському, Вітовському, Арбузинському, Кривоозерському районах області. Всього вогонь пройшов понад 16 га.

Треба зазначити, що різкий зріст пожеж на відкритих територіях з початку весни, спостерігається щороку. Така ситуація викликає занепокоєння, адже, при пожежах в екосистемах існує ризик травмування людей, перекидання вогню на територію житлового масиву та збільшення матеріальних збитків. А враховуючі певні природні фактори, наявність вітру та тривалої сухої погоди, вогонь розповсюджується з неймовірною швидкістю і нищить все, що трапляється йому на шляху.

Не слід забувати також про величезну шкоду навколишньому середовищу і здоров’ю людей, яку завдають пожежі в екосистемах. Ні для кого не секрет, що разом із димом під час горіння сухостоїв у повітря виділяються небезпечні речовини, серед яких: окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук, а також діоксини — одні з найбільш отруйних для людини речовин. До того ж, спалювання сухостоїв призводить до руйнування ґрунтового покриву, завдає великої шкоди флорі та фауні.

Слід зазначити, що гасіння пожеж в екосистемах має ряд своїх особливостей та складностей, особливо що стосується лісових масивів. Залишене без нагляду у лісі багаття або кинутий недопалок, можуть призвести до загорання хвойної підстилки. І якщо вчасно не виявити пожежу та не вжити першочергових заходів, вогонь перекинеться на дерева, і зупинити його досить важко.

Рятувальники Миколаївщини звертаються до всіх мешканців та гостей нашого краю, а також поцінувачів відпочинку на природі! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та пам’ятайте, що самовільне спалювання рослинності або її залишків суворо забороняється! Крім того, не забувайте, що дим наносить непоправну шкоду здоров’ю! Якщо ви виявили пожежу в лісі або на відкритій території негайно сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!

12

http://mk.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/11264.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.