Не пропусти

З 1 квітня в Україні розпочнеться процес виділення безкоштовних ліків для хронічних хворих на гіпертонію, цукровий діабет та астму

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Уряду, яке відбулось цього тижня заявив, що з 1 квітня в Україні розпочинається процес виділення безкоштовних ліків для хронічних хворих на гіпертонічні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

bez-nazvaniya

«Я обіцяю, що з 1 квітня розпочнеться процес виділення безкоштовних ліків для хронічних хворих. І це теж буде виконано. Ми не обіцяємо того, що не можемо зробити», — запевнив Прем’єр.

Глава Уряду зазначив про те, що на цю програму виділено 0,5 млрд грн.

Усі аптечні мережі зможуть брати участь у цій програмі. «Дайте якісні ціни, якісні препарати, і держава вам буде платити за це гроші», — зазначив Прем’єр-міністр.

Міністерство охорони здоров’я спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Міністром Кабінету Міністрів напрацювали усі необхідні нормативно-правові акти, провели десятки зустрічей з усіма учасниками ринку — виробниками, імпортерами та аптечними мережами.  Фактично, усі механізми сьогодні вже є реалізовано, резюмував Глава Уряду.

У цьому контексті він закликав керівництво обласних та районних державних адміністрацій забезпечити виконання цих рішень на місцях.

«Буде окреме доручення. Голови обласних державних адміністрацій, районних адміністрацій, попрацюйте з тим, щоб впровадити ці рішення на місцях. Це вже буде ваша відповідальність, щоб усі ці механізми вчасно запрацювали», — заявив він.

Також Володимир Гройсман нагадав, що 1 березня Уряд вийшов «на фінішну пряму» щодо оптимізації цін на ліки.

Він зазначив, що здійснюється моніторинг щодо зниження цін на ліки, і вже є перші результати. Так, деякі аптечні мережі вже знизили ціни на препарати на 20%-70% за різними позиціями.

http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=34732

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.