Не пропусти

Антипідвищення-2. «Бойтесь данайцев, дары приносящих»

У цьому подарунку, як у троянському коні, ховається проект ЮУ ЕК минулого тисячоліття — не припустимий. з точки зору національної спадщини українського народу, екології, історії. та археології.

«Цей фразеологізм зобов’язаний своїм походженням давньогрецьких міфів, зокрема поемі Гомера Іліада. У ній описана багаторічна облога столиці Трої Илиона союзними військами греків, так званих данайців. Коли перспективи перемоги стали зовсім примарними, греки придумали план, як обманом проникнути в місто і потайки відкривши ворота впустітіть армію. Вони прикинулися переможеними, приготувалися поплисти на своїх кораблях, А троянцам подарували величезного дерев’яного коня на прощання. Жадібні троянці завели коня в місто, а вночі з нього вилізли греки і захопили Трою. Так що сенс приказки в тому, що слід завжди насторожено ставиться до «подарункам» недругів, за ними може ховатися щось зовсім інше».

Зараз  вже навіть школяр знає, що якщо хтось по телефону запропонує тобі подарунок,  то треба бути обережним — ти маєш справу з шахраєм.

ЮУ АЕС стверджує, що підвищує рівень Олександрівського водосховища  для  забезпечення водогосподарських потреб області. (4,5,6).

Таке ствердження, мяко кажучи,  не відповідає дійсності.  У цьому подарунку, як у троянському коні, ховається проект ЮУ ЕК минулого тисячоліття —  не припустимий. з точки зору національної спадщини українського народу, екології, історії. та археології.

На слуханнях у м.Южноукраънськ 25.11.15 року  по продовженню експлуатації другого енергоблоку ЮУАЕС (10) виступила жінка з Вознесенська. Вона сказала, що у її сім’ї майже у всіх проблеми з щитоподібною залозою, а  у неї — невиліковна стадія раку.   Президент «Енергоатому» відповів, що їм заборонено займатися благодійністю.

На круглому столі у м.Южноукраїнськ 13.02.2017 року (14) начальник управління капітального будівництва Ташлицької ГАЕС П.Вірич заявив, що їм зовсім не потрібні 20,7, але у нього душа болить за бабусю, яка зараз сидить у Н.Одесі без води. Тому він зробить усе, щоб підняти рівень Ол.в-ща до 20,7  і дати їй воду..

Чим пояснити таку заборонену мільярдну благодійність?

Ствердження, що для роботи ТГАЕС достатньо того рівня, який зараз э у Ол.в-щі, а підвищення робиться тільки для забезпечення водогосподарських потреб області, м’яко кажучи,  не відповідає дійсності.  У попередні роки бували дні, коли жоден з двох агрегатів Ташл.ГАЕС не міг працювати із-за малого стоку річки і навіть за таких умов не забезпечувався мінімальний санітарно-екологічний попуск річки.  Річка попід дамбою перетворювалася  у болото. А як при такому рівні водосховища  зможуть працювати 6 гідроагрегатів Ташл.ГАЕС та ще й на суттєво збільшеній верхній водоймі ГАЕС?!

Мабуть, діло не у  «бабулі із Нової Одеси». Треба бути обережним.

Після споруджування водойми-охолоджувача ЮУ АЕС (Ташлицьке в-ще) і заповнення Ол.в-ща до 16м  середньорічні витрати Південного Бугу в районі гирла річки зменшилися на 8 куб.м/сек (1).

При цьому з Південного Бугу  ЮУ АЕС відбирає  90,7 млн.куб.м /рік води на виробничі потреби та 10,052 млн.куб.м/рік на госп.побутові потреби (2).

В меженні періоди  маловодних років витрати води по державному водпосту Олександрівка  можуть знижуватися до 3-5 куб.м/сек, що в декілька разів нижче необхідного мінімуму — 17куб.м/сек ( 3).

При заповненні Ол.в-ща до 20,7 м сток річки  додатково зменшиться тому, що із неї додатково буде відбиратися  26,5 млн.куб.м (14,4 для ТГАЕС+ 5,1безповоротні витрати + 7,0 для потреб ЮУ АЕС) (4).

В той же час підвищення рівня Ол.в-ща до 20,7м  пояснюють необхідністю накопичення 46,1 млн.куб.м для «додаткового забезпечення водогосподарських потреб області» (???).

Що таке 46,1 млн.куб.м   «для водогосподарських потреб області»?

Якщо в меженний період маловодного року витрати води річки  до Ол.в-ща будуть  3-5 куб.м/сек (3),  тоді з водосховища треба скидати ще 14-12 куб.м/сек для підтримання санітарно-екологічного попуску На скільки хватить 46,1млн? Розрахунок дає  38 — 44 доби.

В той же час такі періоди можуть тривати до 58 діб (3).

Вище аналізувалася цифра 46,1 тільки з точки зору санітарно-екологічного попуску. Розрахунки показали, що у маловодні роки  підвищення рівня Ол.в-ща до НПР 20,7м навіть не забезпечить мінімальний санітарно-екологічний попуск у нижній б’єф Ол. в-ща. протягом меженного періоду маловодного року. Про додаткове забезпечення водогосподарських потреб області не може йти мова взагалі.

Цікаво, що пісня про те, що підняття рівня Ол. в-ща потрібна для забезпечення водогосподарських потреб області  не нова.

Будівництво Олександрівської ГЕС у складі ЮУ ЕК було дозволено за умови пуску двох агрегатів ГЕС і заповненні Олександрівського водосховища до рівня 8м   (16)

А два агрегати Ташлицької ГАЕС повинні були працювати на верхній та нижній водоймах, які ізольованні від Ташлицького водосховища та Олександрівського водосховища.

Спочатку протиправно, нібито на прохання МЧС для порятунку області у прийдешній надзвичайно посушливий рік, підняли рівень з 8 до 14,7 м.

Але рік, чомусь, виявився звичайним. Проте рівень, чомусь, так і залишився 14,7м.

І Ташл.ГАЕС, чомусь, почала працювати не на дозволених  ізольованих водоймах, а з використанням Ол в-ща у якості нижньої водойми Ташл.ГАЕС. (12).

Потім протиправно підняли рівень до 16м для забезпечення роботи трьох гідроагрегатів Ташл. ГАЕС, обіцяючи при цьому додаткове накопичення води для водогосподарських потреб області 13,8 млн.куб.м води (4) . Де ж обіцяна вода?

«Обіцянка-цяценька, дурневі радість» — з 15 останніх років у 12 води навіть не хватало для забезпечення мінімального санітарного попуску.  Нижче греблі у літню спеку річка зупиняється,  перетворюючись у болото. Солона вода з моря вітрами нагоняється уверх по руслу річки

Про яку додаткову воду для області  були обіцянки?!

Тепер , для підняття рівня водосховища  до 20,7 м (щоб могли працювати 6 гідроагрегатів ГАЕС)  нам обіцяють для водогосподарських потреб області вже 46,1 млн.куб.м води — у три рази більше. Але  арифметика  (3х0 =0) і вище зроблені розрахунки говорять, що від підвищення рівня область нічого не отримає, а річка отримає вбивчий додатковий тягар.

Тому й написано  —  3аява про наміри підвищення нормального підпірного рівня (НРП) Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до позначки +20,7 м в рамках реалізації проекту «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС».

«Вот тебе, бабушка, и 20,7!»

Висновок 2.  Саме для того, щоб могли працювати 6 гідроагрегатів Ташл.ГАЕС і планується втиснути наш Буг у рамки (Прокрустово  ложе)  проекту 20,7.

Посилання.

1-13   Дивись у попередній публікації

14.  http://svidok.info/ru/news/3207 Інформація про Круглий стіл 13.02.17 щодо 20,7. Цікаво порівняти з офіційною версією Круглого столу   http://www.sunpp.mk.ua/uk/news/news_sunpp/4688

Сергій Колєсніков, голова ВЕА «Зелений світ», м.Вознесенськ

https://news.pn/ru/public/178172

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.