Не пропусти

ГО «Горомадський контроль Вознесеншини», зернулося до Генерального прокурора України з відкритим листом!

Громадська організація

«Громадський контроль Вознесенщини»

56507, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, м. ВОЗНЕСЕНСЬК,

вул.Героїв України, 15/16 тел.: +38 (066) 504 41 44, (05134) 5-31-74

 

Генеральному Прокурору України

Луценку Юрію Віталійовичу

01011, м.Київ, вул. Різницька 13/15

голови ГО «ГКВ» Сої Олександра Миколайовича

 

Відкритий лист

 

Вельмишановний Юрію Віталійовичу, в нашому місті 28.07.2016 року сталося вбивство громадянки Шулик Ганни Василівни 02.02.1986 року народження.

Жителі міста були вражені його жорстокістю і з надією чекали від реформованих правоохоронних органів ретельного розслідування і справедливого покарання винних.

У місцевій газеті «День за днем» від 11.01.2017р. жителі прочитали інформацію прес-служби прокуратури Миколаївської області про те, що завершено розслідування вбивства 30-річної мешканки Вознесенська, яке шокувало місцеву громаду.

Деякі небайдужі громадяни прийняли рішення бути присутніми на святі акту правосуддя, яке відбулося 12.01.2017р. у Вознесенському міськрайонному суді Миколаївської області.

У ході судового слідства було оприлюднено не менш шокуючу інформацію про способи та методи збору речових доказів злочину і їх долучення  до даної справи правоохоронними органами.

На сесії Вознесенської міської ради в присутності керівника Вознесенської місцевої прокуратури та начальника місцевої поліції також було піднято це питання, на яке депутатита присутні мешканці міста не отримали роз’яснення.

У зв’язку з неоднозначною ситуацією, що виникла, члени нашої громадської організації прийняли рішення безпосередньо звернутися до Вас.

Шановний Юрію Віталійовичу, прошу Вас розібратися з викладеними нижче фактами, вжити законних заходів, тим самим зміцнити  віру народу, яка похитнулася, в українське правосуддя. Повірте, народ не забув, за які цінності боровся разом з Вами на Майдані, болісно пам’ятає, за що поклали своє життя герої«Небесної Сотні» та борються наші воїни на Донбасі.

Факти, що обурили громадян у ході судового слідства викладаю:

У провадженні Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області знаходиться  кримінальне  провадження  № 12016150190001371, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань, відносно громадянина Сирії  СаєдаАхмедаМохамада 17.02.1967 року народження  за обвинуваченням у скоєнні  злочину, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.

Згідно обвинувального акту Саєд А.М. обвинувачується в тому, що 27 липня 2016 року  у нього на ґрунті ревнощів виник умисел на вбивство дружини Шулик Ганни Василівни 02.02.1986 року народження.

Сам Саєд А.М. своєї вини не визнає і вважає, що відносно нього  матеріали справи органами поліції та  прокуратури є сфальшовані.

Факт фальсифікації матеріалів, які мають суттєве значення  по справі  було виявлено в ході  судового слідства  12.01.2017 року.

Так, згідно матеріалів справи, слідчим Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області лейтенантом поліції Грицюком А.О.відповідно до норм КПК України 28.07.2016 року було проведено огляд місця події, тобто місця, де був знайдений  труп Шулик Г.В. Огляд проводився  в денний  час у сонячну суху погоду. У процесі огляду приймали участь двоє понятих, ст.інспектор-криміналіст СУ обласної прокуратури ст.радник юстиціїАндрусяк В.В., ТВО СВ обласної прокуратури  Прокудін В.С., судово-медичний  експерт Теплицький О.С., прокурор Вознесенської місцевої прокуратури Шевченко В.П., начальник Вознесенського ВП  підполковник поліції Шаповалов Д.В..

Огляд проводився ретельно. Всі предмети, речі,(близько 10 шт.)  були належним чином вилучені і упаковані. Серед  вилучених  речових доказів з місця події було вилучено  чотири недопалки сигарет «Монте-Карло». Інших недопалків цигарок група в кількості 9 чоловікбіля місця  знаходження  трупа потерпілої Шулик Г.В. не знайшла.

Всі вказані посадові особи поставили свої підписи. Зауважень до Протокола  огляду від учасників процесуальної дії не надходило.

У подальшому слідчий Грицюк А.О.,скориставшись тим, що Саєд А.М. в процесі його  опитування у Вознесенському  ВП  протягом 28,29,30,31,07.2016 року  та 1.082016 року  часто палив  і залишив у великій  кількості  недопалки від цигарок «Данхіл», штучно зробив доказ причетності  Саєд А.М. до скоєння злочину. 02.08.2016  року в період  з 12.00 год. до 13.00 год. слідчий Грицюк А.О.  нібито  провів повторний огляд місця події, де в присутності понятих на відстані 43 см. від місця знаходження  трупа Шулик Г.В. вилучив і упакував три недопалки, два з яких від сигарет «Данхіл», а один «Ротманс». Недопалки, згідно  цього  протоколу  від 02.08.2016  року, знаходилися  один від одного на  відстані 5-10 см.

Згідно з висновками судової молекулярно-генетичної  експертизи № 655 від 10.08.2016  рокудва недопалки сигарет «Данхіл»  належать  Саєд А.М..

У ході судового слідства 12.01.2017 року опитані поняті Мітюшин Олексій Павлович та Гагаріна Наталія Сергіївна пояснили суду, що вони проживають за адресою м.Вознесенськ, вул.Пушкінська 7 кв.5, а не по вул. Леніна, буд.№ 24 кв.6., як  зазначено  їхню адресу  в протоколі огляду від 02.08.2016 року.Крім того по батькові Гагаріна не Сергіївна, а В’ячеславівна.

При цьому поняті пояснили, що працівники поліції дуже часто запрошують їх понятими. Самі вони раніше судимі, а на теперішній  час  відбувають умовне покарання  за вироком Вознесенського міськрайонного суду, а тому відмовитись бути понятими не можуть, оскільки  у них  можуть  виникнути  проблеми.

Поняті повідомили, що, дійсно, літом, за ними до будинку по вул. Пушкінській 7 кв.5 приїхав працівник поліції і вони  поїхали  в сторону села Щербані Вознесенського  району, де було раніше знайдено труп молодої жінки. З місця події 02.08.2016  року працівники поліції нічого не вилучали, особливо те, що стосується  недопалків цигарок. Сам протокол  на місці огляду не складався, ніякі речі не пакувалися. У подальшому їх, понятих,у відділ поліції з цього приводу також не запрошували.

При огляді Протокола огляду місця  події від 02.08.2016  року , поняті Мітюшин О.П. і Гагаріна Н.В. стверджували, що підписи на протоколі виконані не ними і абсолютно на їх  підписи не схожі.

Як повідомив нам захисник СаєдаАхмадаМохамада, інших прямих доказів причетності громадянина Сирії СаєдаАхмадаМохамада до інкримінованого йому злочину досудовим слідством не  представлено.

За медичними данимисмерть Шулик Г.В. могла настати приблизно о 6-7 годині ранку 28.07.2016 року. Згідно інформації телефонних операторів, останній дзвінок на телефон обвинуваченого СаєдаАхмадаМохамада відбувся в смт Комінтернове, Одеської  області 28.07.2016 року в  0 год. 39 хв., коли він повертався  з м. ВознесенськаМиколаївської  області  в м. Одесу за маршрутом через смт. Веселинове, тобто за 5-6 годин  до настання смерті Шулик Г.В.

У подальшому Саєд А.М., з його  слів ,знаходився в м. Одеса.

Отже, станом на сьогодні Саєд А.М. за сфальшованими доказами незаконно перебуває під вартою близько 6 місяців.

Керівництву Вознесенського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області та керівництву прокуратури Миколаївської  області  було  відомо,що докази вчинення злочину відносно Саєда А.М. молодим слідчим поліції фальшуються.

Проте ніхто цю посадову  особу, а саме слідчого Грицюка А.О. не зупинив.

Таким чином, працівниками поліції Вознесенського відділу поліції, за мовчазної згоди Вознесенської місцевої прокуратури вчинено злочин проти правосуддя за ознаками ч.2 ст.372 КК України, а саме: притягненнязавідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором чи іншою уповноваженою на те законом особою, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину зі штучним створенням доказів або іншою  фальсифікацією.

 

23.01.2017 року

 

З повагою:

Голова  громадської організації

« Громадський контроль Вознесенщини» О.М. Соя

search 8 9

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.