Не пропусти

Вознесенськ «пасе задніх» в сфері реформування громадського транспорту, та 24 лютого 2017р. очікується подорожчання проїзду в маршрутках містах.

snig3 bez-nazvaniya-1 screenshot_2 screenshot_1

Вознесенськ «пасе задніх» в сфері реформування громадського транспорту, та 24 лютого 2017р. очікується подорожчання проїзду в маршрутках містах!

Нещодавно Верховна рада України, законодавчо дозволила впровадження електронного квитка в громадському транспорті в Україні. Більше тридцяти міст України, вже анонсували, найближчим часом впровадження цієї реформи в своїх містах.

Впровадження електронного квитка на громадському транспорті, дасть змогу вивести з тіні грошовий обіг на транспорті, який за оцінками експертів складає, щонайменше 40% від обороту. Знаходження таких величезних  об’ємів ринку перевезень в тіні, негативно впливає на собівартість перевезень, в сторону їх подорожчання. Де «губляться» ці 40% коштів від обороту, ніхто « не знає». Перевізники дивуються куди діваються кошти, водії та контролери теж кажуть, що ні причому, а влада тільки розводить руки.

В одному дійсно сходяться всі: реально порахувати собівартість перевезень на громадському транспорті практично «неможливо». Дуже великий вплив людського фактору замішаний на готівці, не дає змогу встановити справжню вартість перевезень.

Встановлюють тарифи на громадському транспорті в містах України спеціальні комісії, які перевіряють економічну- обґрунтованість тарифів та надані перевізниками документи. Скандали з поданими документами перевізниками, на затвердження тарифів, в Україні виникають регулярно. Експерти говорять, що дуже часто перевізники подають не розрахунки, а відверту «липу».

В Вознесенську відповідно до проекту рішення виконкому ВМР

«Про внесення змін до складу робочої групи з попередньої перевірки розрахунків економічно-обґрунтованих витрат на транспортні послуги, тарифи на які встановлюються виконавчим комітетом Вознесенської міської ради», приймати рішення про підвищення тарифів у маршрутках планують :

Луков В.Д., Сметана Ю.О., Куцовська Н.В., Аверков С.В., Лобаєвська О.В., Міняйло В.П.,  Москаленко В.В., Пономаренко Л.В..

Рішення про підвищення тарифів, планується прийняти на засіданні Виконкому ВМР 24 лютого 2017р., конкретний розмір тарифу буде встановлено, після вивченням документів наданих перевізниками, а саме: «Вознесенськавтотранс», ФОП Піпія М.П., ФОП Новак В.А., ФОП Гац Н.П..

Питання якості і тарифів в маршрутках Вознесенська дійсно наболіле. І якщо ціна в них підвищується регулярно, то про підвищення якості перевезення, мова взагалі йде дуже рідко.

Передові міста України вирішили «боротись», з підвищенням тарифів у громадському транспорті електронним квитком, що виведе оборот готівки з тіні, та встановить реальну кількість льготників, що є також великою і як правило міфічно сформованою статтею видатків міських бюджетів. Це вимагає певних витрат, що швидко окупаються.

Однак, в Україні є достатня кількість безкоштовних сервісів, що підвищують якість послуг на громадському транспорті. Один з яких EasyWay, який безкоштовно надає змогу пасажирам відслідковувати рух маршруток в реальному часі по GPS, та карет швидкої допомоги і машин сміттєвозів.

Сервіс абсолютно безкоштовний і діє в 58 містах України. Для його впровадження потрібно лише GPS в маршрутці, що в сучасному світі є нормою в кожному автомобілі.

Нашому виданню, адміністрація EasyWay підтвердила, що готова запровадити безкоштовно для Вознесенська таку систему, як тільки перевізники наддадуть налаштування GPS зі своїх маршруток. Сервіс може також, впроваджуватись поступово і вже потім охопити всі маршрутки, саме так його впроваджували  в Миколаєві та підтримується додатково у смартфонах.

Проте, коли Вознесенці зможуть не гаїти свій час на зупинках, в очікуванні маршрутки невідомо.

Кожен пасажир може подати свої пропозиції та скарги, щодо обслуговування вказаними вище перевізниками, до групи яка займається формуванням тарифів для громадського транспорту у м. Вознесенськ.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.