Не пропусти

Результати грантерів конкурсу ФРММ «Солідарні дії об’єднань громадян та місцевого бізнесу для ефективних бюджетів Миколаївщини – 2016»

bez-nazvaniya-1

Організації громадянського суспільства в  Миколаєві, Вознесенську, Первомайську, села Добре Баштанського району, з села Покровка Очаківського району створили 7 партнерств. Як приклад, ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» підписала договори про співпрацю з 6-ти місцевими організаціями громадянського суспільства.

Згідно розроблених стратегій 7 партнерств провели: 7 моніторингових досліджень і адвокаційних кампаній з просування ефективності та відкритості бюджетного процесу міст Миколаєва, Вознесенська, Первомайська, сіл Баштанського та Очаківського районів.

Спільним викликом моніторингів стало те, що органи місцевого самоврядування (ОМС) трьох міст обласного значення нікому не відповіли з першого разу.

Так міські ОМС дали повну відповідь тільки з третього разу публічного резонансу в ЗМІ, депутатських запитів і круглих столів. А сільські ОМС дали відповідь або в суді, або після втручання районної адміністрації та компетентних органів. Покровська сільська рада відповіла тільки в ході розгляду судової скарги громадської організації в суді.

Досягнення кампаній адвокасі грантерів:

 1. Як результат скарг двох вознесенських учасників партнерства державна фінансова інспекція (ДФІ) у Миколаївській області в першому кварталі 2017 року почне аудиторську перевірку виконавчих органів Вознесенського міської ради.. Завдяки зверненням «Вознесенської асоціації розвитку місцевої демократії» (ВАРМД) були зняті грифи «Для службового користування» ще з 4-х матеріалів Генерального плану м. Вознесенська . Реліз за підсумками ВАРМД на.

Це стане другим аудитом ДФІ. На виконання рекомендацій попередніх аудитів ДФІ, що збіглися з висновками моніторингових досліджень ФРММ і його грантера громадської організації «Асоціація правників «Правозахист», миколаївський міський голова скасував два тендери. А миколаївська міська рада у квітні, серпні та грудні 2016 року лише, прийняла бюджетні програми з урахуванням рекомендацій перевірки, але запровадила практику розміщення бюджетних програм та звітів про їх виконання на сайті міськради.

Це дає реальну надію і на поліпшення прозорості, ефективності та доброчесності бюджетного процесу в Миколаєві і Вознесенську.

Також в результаті проектів 2-х вознесенських місцевих цивільних груп на офіційному сайті міськради стали поводиться е-консультації бюджетного процесу, оновилася інформація про архітектурно-містобудівну раду. А надходження від пайових внесків збільшилося в 2016 р в 2 рази. Реліз за підсумками проекту ОСН «Перлина гаю» на.

 1. За пропозицією моніторингів БФ «Сарока» (м Первомайськ) і ГО «Всеукраїнське об’єднання« Незалежна спілка спортсменів», комісіями Миколаївської ОДА проводяться перевірки виявлених прогнозами порушень. Також органами поліції відкриті кримінальні справи. В  Первомайську, за рекомендаціями моніторингів у 2017 році, буде впроваджена е- система прозорий бюджет (Продукт ГО «Ейдос);
 2. Результатом адвокаційної кампанії ГО «Всеукраїнське об’єднання «Незалежна спілка спортсменів» стало рішення облради, що врахувало пропозиції громадського моніторингу щодо перерозподілу коштів обласного бюджету з ремонту адміністративних об’єктів на ремонт спортивних залів. Також органами поліції відкрито 2 кримінальних провадження за фактами, виявлених моніторингом;
 3. Результатом адвокаційної кампанії сільській ГО «Кінбурнська громада» (село Покровка Очаківського району) стало надання сільською радою інформації про надходження і витрати бюджету села як результату судового позову громадської організації з сільською радою;
 4. Результатом адвокаційної кампанії сільської ГО «Мрії збуваються» (с. Добре Баштанського району) стала презентація головним бухгалтером Добренської сільської ради надходжень і витрат сільського бюджету на круглому столі за участю активу с. Добре і Баштанського району. Пост-реліз на.

За результатами виборів 18 грудня 2016 р керівник моніторінгового проекту Лариса Фігура стала депутатом Баштанської об’єднаної громади (ОТГ) і має намір просувати прозорий місцевий бюджет в Баштанської ОТГ, відстоюючи інтереси рідного села Добре в об’єднання громад.

Всі 7 партнерств в рамках адвокаційних кампаній звернулися з вимогами до міських/сільських голів виправити порушення законодавства, що виявлені в моніторингу. Але, на жаль, відповідної реакції поки не отримали.

Тому майже всі апелювали до органів районної/обласної державної влади або до суду, прокуратури, поліції або державної фінансової інспекції.  І це допомогло налагодити більш  конструктивний діалог між органами місцевого самоврядування та громадскими партнерствами.

Всі організації – грантери війшли до складу до всеукраїнського «Партнерства за прозорі місцеві бюджети».

Про хід та результати реалізації проектів грантерів вийшло 256 матеріалів в інтернеті (159 в інтернет – ЗМІ, 97 в соціальних медіа) і 3 на телебаченні про діяльність грантерів. А саме:

 1. ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії». 41 матеріалів (23 в інтернет-ЗМІ; 18 в соціальних медіа). Аналітика на 
 2. ОСН «Перлина гаю» (м Вознесенськ). 31 матеріалів в інтернеті. (14 в інтернет-ЗМІ; 17 в соціальних медіа). Реліз. Стаття на;
 3. ГО «Мрії збуваються» (с. Добре Баштанського району). 25 матеріалів інтернеті. (15 в інтернет-ЗМІ; 10 на Станиця Фейсбук). Реліз за підсумками, в тому числі з аналітичним документом що на;
 4. Благодійний фонд «Сарока» (м. Первомайськ). 44 матеріалів в інтернеті. У тому числі: 22 в інтернет – ЗМІ; 22 в соціальних медіа. Реліз підсумкового круглого столу;
 5. ГО «Кінбурнська громада» (с. Покровка Очаківського району). 41 матеріал в інтернеті. У тому числі: 29 в інтернет-ЗМІ; 12 в соціальних медіа. реліз;
 6. ГО «Всеукраїнське об’єднання «Незалежна спілка спортсменів». 62 матеріал в інтернеті. 40 в інтернет-ЗМІ; 22 в соціалних медіа. Реліз підсумкової прес-конференції на;
 7. Громадська організація «Асоціація правників «Правозахист». 41 матеріал в інтернеті. У тому числі: 27 в інтернет – ЗМІ; 14 в соціальних медіа. І три на обласному ТБ. Реліз за підсумками моніторингу. Реліз підсумкової прес-конференції на.

20.12.2017 р.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»  (ФРММ)

https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=newssearch&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjuvNmp_9LRAhVoIJoKHeWZBXIQqQIIFygAMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.prostir.ua%2F%3Fnews%3Drezultaty-hranteriv-konkursu-frmm-solidarni-diji-objednan-hromadyan-ta-mistsevoho-biznesu-dlya-efektyvnyh-byudzhetiv-mykolajivschyny-2016&usg=AFQjCNFzA9RDSYflStg_6_PyhNChkORA4g

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.