Не пропусти

Вознесенську каналізацію (605 метрів) хочуть порізати на металобрухт.

screenshot_2 screenshot_1

Вознесенську каналізацію (605 метрів) хочуть порізати на металобрухт.

На 25 сесію Вознесенської міської ради, що відбудеться 20 січня 2017 року виноситься проект рішення

«Про списання з балансу Комунального підприємства «Водопостачання м. Вознесенська» ділянки каналізаційного колектору».

Вказаним рішенням пропонується, ділянку каналізаційного колектора довжиною 605 п.м. від КНС №3 до очисних споруд, що складається із сталевих труб, умовним діаметром 530 мм списати з балансу

КП «Водопостачання м. Вознесенська», та оприбуткувати непридатні для використання матеріали як вторинну сировину (металобрухт).

Автор проекту, начальник Управління комунальної власності Вознесенської міської ради В.П.Міняйло, наводить наступні аргументи заради знищення цієї ділянки магістрального колектора.

Вказується, що колектор введено в експлуатацію в 1976р. і він нібито є фізично зношеним. Доказом, цього наводить проведення «шурфування в трьох точках (місцеве розкриття ділянок колектору) одної нитки було встановлено, що приблизна товщина стінок 4 – 7 мм, поверхня труби візуально присутня, але при незначному механічному впливі моментально відбувається руйнування. Отже, подальша експлуатація неможлива, тому підлягає списанню з балансу підприємства».

Викликає здивуванння, чому шуртування проводилось лише в трьох точках на такій великій дистанції колектору, що дало зробити висновок про фізичний знос всієї ділянки.

Подив викликає також, що відповідно до проекту рішення первісна вартість цієї ділянки каналізації 154444,00 грн., а її знос складає — 0,00 грн., залишкова віртість -154444,00 грн.

Тобто виходить, що по документах 605 метрів колектору не зношені і придатні до використання.

В фінансово-економічному обгрунтуванні знищення 605 метрів каналізації зазначено, що додаткових коштів даний проект рішення не потребує.

Викликає питання, навіщо знищувати вказану ділянку колектору, навіть якщо вона знаходиться в не найкращому технічному стані? Адже крім того, що ця ділянка каналізації є магістральною, вона також знаходиться на стратегічно важливій ділянці. Знищення каналізації, робить місто повністю залежним від ТОВ «БОС», що після цього стане безальтернативним монополістом на цій ділянці магістральної каналізації.

Що ж отримає від цієї оборутки місто Вознесенськ?

Відповідно до документів, вага одного метра сталевої труби діаметром 530, товщиною стінки 9 мм, становить, 116 кг., а вся каналізація 70 тон.

Отже, враховуючи вартість металолому (ціна коливається від об’єму з 2 грн. до 4,5 грн. за кг.) місто може отримати від 140 тис. грн. до 305 тис. грн., без врахування робіт по демонтажу та транспортування металобрухту (орієнтовно 50 тис).

Тобто, до бюджету міста від цієї оборутки може надійти від 90 до 250 тис. грн., але місто втратить резервну магістральну каналізацію протяжністю 605 метрів.

Ось таке у нас «хазяйновите» місто.

Нагадаємо, всією магістральною каналізацією м. Вознесенська управляє ТОВ «БОС», якому передано в аренду та управління каналізацію, що належить місту, а також каналізацію власником якої є ТОВ «УКРАЇНСЬКА ШКІРОПЕРЕРОБНА КОМПАНІЯ».

Оборутка з передачею всієї каналізації в управління ТОВ»БОС» оформлена таким чином, що територіальна громада м. Вознесенська і ТОВ «УКРАЇНСЬКА ШКІРОПЕРЕРОБНА КОМПАНІЯ» є засновникам ТОВ»БОС» з часткою по 50%, а  КІНЦЕВИМ БЕНЕФІЦІАРНИМ ВЛАСНИКОМ (КОНТРОЛЕР) ТОВ «БОС» є — ХАРАЛАМБУС ЕЛІАНА, ПАСПОРТ К 00102459, КІПР, МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ — КІПР, М. ЛІМАСО, ВУЛ, ЕЛЕНІС АФТОНОМУ, 6, 3117.

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.