Не пропусти

Безкоштовна стоматологія у Вознесенську, формальність чи реальність?

bez-nazvaniya

Безкоштовна стоматологія у Вознесенську, формальність чи реальність?

В 2016 році м. Вознесенськ зробив, здавалося великий прорив в наданні стоматологічних послуг. В місті почали повноцінно надавати безкоштовні стоматологічні послуги, а до того ж на базі стоматологічної поліклініки КУ «Вознесенська ЦРЛ», запрацював оновлений дитячий стоматологічний кабінет. На придбання сучасного професійного обладнання та ремонт,  з міського бюджету  було виділено 184 тис. грн.

Крім того на безкоштовне обстеження та лікування, у дитячому стоматологічному кабінеті міська влада виділила з міського бюджету, ще 60 тис. грн., та додаткові кошти для дитячого стоматологічного протезування.

За 9 міс. 2016 року на безкоштовну стоматологічну допомогу (враховуючи дитячу) виділено 138 тис. грн. і лише 17928 грн. з спеціального фонду КУ «Вознесенська ЦРЛ», решта 120 тис. грн. з бюджету міста.

Витрати на пільгове зубопротезування населення, за 9 міс. 2016 року склали 67736 грн. при плані 90000 грн.

Отже, нібито є прогрес у цьому напрямку надання послуг вознесенцям, можна тільки радіти і з оптимізмом сподіватись, що у дітей та окремих пільгових категорій населення м. Вознесенська, будуть завжди здорові зуби.

Однак, як повідомила інтернет порталу новин «Вознесенськ Онлайн» депутат Вознесенської міської ради Ігошина О.С., ситуація з наданням безкоштовних стоматологічних послуг в місті, не така райдужна і викликає занепокоєння в 2017 році.

Передусім, є нарікання на якість безкоштовних стоматологічних послуг та просування черги пільговиків. За офіційною інформацією депутата кількість громадян, яким надані послуги по зубопротезуванню на пільгових умовах, за 9 міс. 2016 року склала 49 чоловік, при черзі у 150 чоловік.

Фактично також, було зірвано плановий графік по протезуванню учасників АТО, при плані на 2016 рік з 32 чоловік, за 9 місяців 2016р. послуги були надані лише 13 пацієнтам, наголошує Бутенко Л.Д.

Громадські активісти також, вказують на постійні скарги вознесенців на безкоштовні стоматологічні послуги, і наводять приклад стандартної офіційної скарги від мешканки міста Ганни:

«Новий кабінет, це добре, але лікарі… Коли у вихідний день звертаєшся до чергового лікаря з дитиною а вона відмовляється приймати, бо в дитини не гострий біль, і це вона навіть не подивилася її. А зав стомалогією каже навіть не відволікаючись від лікування пацієнтки, пишіть скаргу головному лікарю, а там розберомося. То новий кабінет, зовсім не радує… Сумно, що такі лікарі працюють.»

Враховуючи значні зміни, що відбуваються в матеріальному оснащені КУ «Вознесенська ЦРЛ» в останній час, впровадження електронних сервісів та інше. Сподіваємось, що якість та сервіс в наданні безкоштовних стоматологічних послуг, буде відповідати високому рівню, адже місто несе значні багато мільйонні видатки на лікарню.

Менше всього, хочеться в цей складний час, щоб з міського бюджету Вознесенська фінансували неякісні послуги, для формалізму, а КУ «Вознесенська ЦРЛ» формально їх надавала.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.