Не пропусти

20 лютого — День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

nebesna-sotnya

 Шановні вознесенці!

Відповідно до Указу Президента України встановлене щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності.

Чотири роки відділяють нас від тих страшних лютневих подій, які назавжди увійшли в історію України трагічними і кривавими сторінками. На Майдані українці стали справжніми братами і сестрами, а події Євромайдану спричинили докорінну зміну в душах, серцях та свідомості українців.

Герої Небесної Сотні полягли за гідність, честь, свободу, право бути українцем та будувати Українську державу. Тож не забуваймо про всіх тих, хто віддав за це своє життя! Будуймо всі разом незалежну процвітаючу державу. Пам’ятаймо воїнів української історії та творімо мирне і гідне майбутнє для наших дітей!

Герої не вмирають! Вічна пам’ять героям!

Міський голова

Віталій Луков

20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні

День пам’яті Героїв Небесної Сотні  відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Минуло чотири роки від тих подій, які назавжди закарбувалися в історичній пам’яті українського народу та стали переломним етапом в історії нашої держави.

20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

Ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо героїв Небесної сотні, адже їх подвиг – це ціна нашої свободи. Вони — перші, хто став на шлях боротьби, яка продовжується й сьогодні. Ми не маємо права забути принесену ними добровільну жертву в ім’я України. Їх  назвали «Небесною сотнею» тому, що вони загинули  за правду, свободу,  незалежність  своєї держави  і  ціною жертовності  показали, що наш український дух  є незламним, а народ  – нескореним. 21 лютого 2014 року на Майдані відбулось прощання із загиблими. Під час якого лунала жалобна пісня «Пливе кача…», вона стала неофіційним гімном «Небесної Сотні».

Загинули звичайні люди, мирні громадяни, які вийшли, на так званий Євромайдан, щоб відстояти своє право на мрію. Учителі  та студенти, підприємці та журналісти, вчені та академіки, художники та музиканти, громадські діячі та прості робітники. Люди, які жили у різних куточках України. Такі, здавалося б, різні… Але – ні! Вони були схожими між собою. Дуже схожими! Схожими серцями, у яких жили віра, надія та любов. Віра у перемогу добра та правди. Надія на краще майбутнє для своєї країни, своїх дітей. Любов до України.

Сьогодні у пам’ять про Небесну Сотню названо низку вулиць і площ, складено пісні та літературні твори, знято фільми, відкрито пам’ятники та випущено медалі.

Щороку небайдужі громадяни Вознесенська збираються біля стели Небесній Сотні зі світлинами Героїв,щоб вшанувати пам’ять загиблих та подякувати їм за їх відвагу, силу духу, стійкість та героїзм.

День 20 лютого став для нас назавжди Днем Героїв Небесної Сотні. Однак, в цей день, варто згадати про всіх, хто віддав своє життя захищаючи цілісність та незалежність нашої держави. Внаслідок антитерористичної операції  на Сході України втрачено вже кілька тисяч життів солдат та мирних жителів, серед яких наші земляки: Карбівничий Сергій Васильович, Бондар Олександр Борисович, Гречаний Володимир Володимирович, Костенко Костянтин Олегович, Макаров Сергій Володимирович,Каленик Сергій Валерійович, Ліптуга Олександр Сергійовий, Бойко Олександр Олександрович.Герої не вмирають! Вони назавжди залишаються в наших серцях. Слава Україні — Героям слава, Героям Майдану, Героям АТО!

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас. Дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Бібліотека №1,

центр місцевого краєзнавства

КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

http://voz.gov.ua/material/7069

http://voz.gov.ua/material/7072

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*