Не пропусти

З 1 грудня перерахунку пiдлягають мiнiмальнi розмiри пенсiй

Зокрема, з 1 грудня  збільшується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1564  до 1638 гривень, прожитковий мінімум на одну особу — з 1936 до 2027 гривень.
З урахуванням вищезазначеного, з 1 грудня органи Пенсійного фонду України автоматично проведуть перерахунки виплат у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму.
Перерахунку підлягатимуть мінімальні розміри пенсій.  Тим особам, які отримують пенсійні виплати більші за мінімальні, буде перераховано доплату за понаднормативний стаж, що визначається у відсотках від прожиткового мінімуму. Вищезазначені перерахунки не провадяться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю.
Таким чином, пенсійні виплати особам, які отримують пенсію в мінімальному розмірі 1564  гривні збільшаться на 74 гривні і становитимуть 1638,00 гривні.
Працюючим пенсіонерам перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму здійснюється після звільнення з роботи.
Нагадуємо, що працюючим або тим, які займаються підприємницькою діяльністю, пенсіонерам, про необхідність своєчасного (протягом 10 днів від дня працевлаштування) повідомлення органів ПФУ про свою роботу.
Крім того, підвищенню підлягають:
— пенсії за особливі заслуги перед Україною;
— пенсії ветеранам війни;
— пенсії жертвам нацистських переслідувань;
— мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам війни;
— мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
—  надбавка донорам.
Одночасно повідомлю, що розмір надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів», визначений у відсотках до прожиткового мінімуму на одну особу, з  грудня 2019-го — 2027,00 гривні в розрахунку на місяць та складатиме 202,70 гривні (2027,00 гривні х 10%).
Розміри підвищення пенсій з
1 грудня кожному пенсіонеру визначатимуться в індивідуальному порядку та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати перераховуватиметься (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки).

Олена СИЧУГОВА,
 начальник Головного управління
Пенсійного фонду України
в Миколаївській області

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*