Не пропусти

Губернатор Савченко прокомментировал введение военного положения на Николаевщине

«Миколаївська область потрапила в перелік областей, де за Указом Президента України, підтриманим Верховною Радою України, з 9:00 28 листопада почне діяти воєнний стан.
Миколаївці. Наша хата з краю, тому в разі повномасштабної війни, нам першими зустрічати ворога. Я постійно акцентував увагу на тому, що Миколаївщина – прикордонна область і сьогодні нам випала честь і одночасно велика відповідальність. На території регіону сконцентрована велика кількість вже легендарних військових частин, які себе показали на Сході країни. Сьогодні військовим потрібна підтримка і допомога цивільного населення. У першу чергу порозуміння і повага.
Прошу всіх зауважити:
По-перше. Сьогоднішній воєнний стан вводиться як превентивний захід. Ніхто вже сьогодні, не збирається застосовувати всі повноваження, що делегуються владі воєнним правовим порядком. Воєнний стан потрібен аби суттєво підготуватися, і вразі продовження відкритої військової агресії з боку Росії, оперативно захистити кордони України.
По-друге. Права та свободи громадян — це одна з ключових засад, на якій будується ідея Української державності. Тому запевняю, ніхто не збирається застосовувати обмеження прав і свобод, якщо не буде на це причин, як це трактують деякі політичні діячі собі на користь. Інакше ми не будемо відрізнятися від агресора і ніякого сенсу в нашій боротьбі не буде.
По-третє. Вважаю, Миколаївщина, і зокрема місто Миколаїв, має можливість почерпнути пряму користь від введення особливого правового режиму воєнного стану. Військові, які дислокуються у нас отримають додатковий ресурс і значно спростяться певні процеси їх доступу до державної інфраструктури. Ми додатково перевіримо і відкоригуємо усі системи і інфраструктуру, пов’язані з забезпеченням цивільного захисту та посилимо охорону об’єктів критичної інфраструктури. Завдяки посиленим військовим патрулям ми маємо нагоду вказати вандалам, хуліганам і дрібним злодюжкам, на їх місце. Це корисний побічний ефект, який ми повинні отримати. Також, ми всі маємо можливість відмобілізуватися і злагодити комунікацію і взаємодію між різними державними структурами, службами, органами місцевого самоврядування і громадянським суспільством.
По-четверте. Я закликаю всіх і кожного вкрай відповідально віднестися до розповсюдження інформації. Не тиражуйте тези, які продукує російська пропаганда. Це дуже небезпечно. Не потрібно грати на користь агресора, чи внутрішнього ворога, який завжди намагається розгойдати човен з середини. Споживайте інформацію відповідально, користуйтеся лише офіційними джерелами інформації, та не піддавайтесь на інформаційні провокації. Згадайте Крим, згадайте Луганськ, Донецьк. Саме з промивки мізків, ворог і починав свою агресію. Довіряйте лише фактам, які доведені і вам точно відомі.
По-п’яте. Не панікуйте, ми продовжуємо жити, як жили. Ходимо на роботу, гуляємо з дітьми. Лише, готуємося до будь-якого розвитку подій і усвідомлюємо, що поряд з нам є ворог, який готовий щомиті зазіхнути на нашу з вами землю, свободу, державу. Зберігаючи холодні голови і гарячі серця, ми зобов’язані бути готовими захищати рідну землю, власні принципи, свободи і права.
І останнє. Якщо ви не військовий і не резервіст у цю мить — найкраще, що ви можете зробити — сконцентруватись на своїй роботі, зробити сьогодні і завтра більше ніж вчора. Заробити собі більше грошей і таким чином сплатити більше податків. Сильна економіка — це основа сильної держави. Тому, продовжуйте працювати для себе та України ще більш завзятіше. І ніхто нас не здолає.
Завжди пам’ятаймо прислів’я: Хочеш миру — готуйся до війни.
І ми добре підготуємося! Слава Україні!»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.